Mūrnieci aicina novērst policistu iejaukšanos taksometru cīņās

Autors: Žanete Hāka
2010. gada 27. maijs plkst. 20:34

Taksometru firmas Maxi Taxi valdes priekšsēdētājs Genādijs Aksjonovs nosūtījis vēstuli iekšlietu ministrei Lindai Mūrniecei, norādot, ka pēdējā pusgada laikā pasažieru pārvadājumu tirgus dalībnieki cenšas konkurences cīņas jautājumus risināt ar policijas palīdzību.

Šonedēļ jau trešo reizi tika aizturēti divi Maxi Taxi mikroautobusi, savukārt pēc tam, kad G. Aksjonovs piesteidzies notikuma vietā, lai sniegtu paskaidrojumus, tie no viņa netika pieņemti, savukārt viņš nogādāts policijas iecirknī par it kā pārāk uzstājīgu savu tiesību paušanu.

Nepilna gada laikā Maxi Taxi autobusi jau vairākas reizes ir aizturēti un tikai pēcāk, ar tiesas spriedumu ir atgriezti atpakaļ.

Strīds radies dēļ tā, ka pēc vairāku ieinteresēto klientu pasūtījuma, Maxi Taxi bieži veic neregulāru pasažieru grupu pārvadāšanu Olaines virzienā. Šajā maršrutā regulāros pārvadājumus šobrīd veic Rīgas Taksometru parks.

G.Aksjonovs uzsver, ka policijas līdzstrādnieki periodiski saņem konkurenta sagatavotās sūdzības par iespējamiem pārkāpumiem Maxi Taxi darbībā, taču atšķirībā no citām līdzīgām situācijām, šajā gadījumā pēc sūdzības saņemšanas nekavējoties veikta pārbaude ar autobusu aizturēšanu līdz lēmuma pieņemšanai.

«Šis liecina, ka policijas līdzstrādnieku darbību motivē nevis cīņa par likumības ievērošanu, bet palīdzība konkurences cīņā ar mērķi kaut uz laiku neitralizēt vienu no tās dalībniekiem. Pēc būtības policijas līdzstrādnieku netālredzīgas darbības ne tikai veicina tā saucamos taksistu karus, bet faktiski iesaista valsts struktūras šajā cīņā un nodara kaitējumu policijas prestižam,» uzskata G. Aksjonovs.


 

Atslēgvārdi