Mūrnieks: flyLal prasība pret Rīgas lidostu ir samaitājusi brāļu tautu attiecības

2014. gada 06. novembris plkst. 15:31
Autors: BNS
Dalies ar šo rakstu

Lietuvas nacionālās aviokompānijas flyLal prasība pret Latvijas aviosabiedrību airBaltic un Rīgas lidostu ir samaitājusi brāļu tautu attiecības, aģentūrai BNS sacīja starptautiskās lidostas Rīga valdes priekšsēdētājs Aldis Mūrnieks.

«Tiesai ir jālemj, vai atzīt šo [Lietuvas tiesas] spriedumu [par airBaltic un lidostas aktīvu apķīlāšanu] Latvijā. Vai tam dot kādu izpildvirzienu vai ne, un ļoti jācer, lai šāds virziens netiktu dots, jo mēs runājam par vienīgo lidostu Latvijā,» uzsvēra Mūrnieks.

Pēc viņa teiktā, attiecīgā prasība ir sabojājusi kaimiņvalstu attiecības. «Brāļu tauta mums tās attiecības nedaudz ir samaitājusi. Kompānija flayLal ir sen bankrotējusi, un man liekas, ka tas [prasības celšana] ir neloģiski,» piebilda lidostas vadītājs.

Tāpat viņš norādīja, ka šobrīd tiek izmantoti visi juridiskie instrumenti, lai lidostas aktīvi netiktu apķīlāti. «Cīņa vēl notiek, un nav pierādīts, ka kāds kādam ir kaut ko nodarījis,» atzīmēja Mūrnieks, piebilstot, ka lidosta ir gatava atbildēt par saviem darījumiem.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Eiropas Savienības (ES) Tiesa 23.oktobrī apstiprinājusi Lietuvas tiesas spriedumu par Rīgas lidostas un airBaltic aktīvu apķīlāšanu. Pagaidām kompāniju aktīvi vēl nav arestēti, jo akcepts prasības nodrošinājumam ir jādod arī Latvijas Augstākajai tiesai. Latvijas Augstākajā tiesā aģentūrai BNS pieļāva, ka lieta varētu tikt nozīmēta izskatīšanai ātrākais nākamā gada sākumā.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma iepriekš norādījusi, ka Latvija Rīgas lidostas un airBaltic aktīvu aresta prasībai meklēs atbalstu arī Eiropas Komisijā.

Tāpat vēstīts, ka 2008.gada 31.decembrī Lietuvas Apelācijas tiesa atstāja spēkā Viļņas apgabaltiesas lēmumu noteikt starptautiskās lidostas Rīga un airBaltic īpašumu nepilnu 200 miljonu litu (58 miljonu eiro) vērtībā arestu, ko bija pieprasījusi Lietuvas nacionālā aviokompānija flyLAL, vainojot airBaltic negodīgā konkurencē. flyLAL 2009.gada janvārī iesniedza bankrota pieteikumu, kā vienu no iemesliem minot negodīgu konkurenci aviācijas sektorā.

Tomēr 2013.gada maijā Latvijas Augstākā tiesa vērsās ES Tiesā pēc sākotnējā sprieduma par to, vai ir pamats Latvijā neatzīt Lietuvas Apelāciju tiesas spriedumu.

Starptautiskā lidosta Rīga ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

Dalies ar šo rakstu