Naftas cena augusi par vairāk nekā 90%

2016. gada 08. jūnijs plkst. 12:59
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Kopš 12 gadu zemākās atzīmes sasniegšanas februārī naftas cena augusi jau vairāk nekā par 90%, raksta Bloomberg.

Trešdien naftas cena sasniedza desmit mēnešu augstāko līmeni, jo jaunākie dati uzrādīja, ka ASV jēlnaftas rezervju apmērs ir sarucis, tādējādi samazinot kopējo rezervju apjomu pasaulē.

Iepriekšējo divu dienu laikā naftas nākotnes kontrakta cena Ņujorkas biržā pieauga par 3,6%, pirmo reizi kopš pērnā gada jūlija pārsniedzot 50 dolāru atzīmi. Trešdien ASV vieglās jēlnaftas WTI cena jūlija piegādēm sasniedza 50,57 dolārus, bet Brent augusta piegādēm – 51,71 dolāru par barelu.

Db.lv jau rakstīja, ka naftas tirgū nupat kā notikusī Jēlnaftas Eksportētājvalstu organizācijas (OPEC) sanāksme daudz jaunumu ienesusi nav. Karteļa biedri, kā tika prognozēts pirms tam, tās laikā nespēja vienoties par kādu koordinētu kopēju politiku, kas vēlreiz pierāda, ka OPEC šobrīd ir visai smagnējs veidojums, kur katrai dalībvalstij ir savas intereses.

Kopumā gan karteļa biedri pauda prieku par to, ka melnā zelta vērtība pēdējo mēnešu laikā pieaugusi. Līdz ar to vismaz pieejamā informācija liecina, ka naftas eksportētāju mītiņā šoreiz bijusi visai relaksēta atmosfēra. Piemēram, Ziemeļjūras jēlnaftas Brent nākamā mēneša piegāžu kontrakta cena piektdien dzīvojās pie 50 ASV dolāru par barelu sliekšņa. Vēl šā gada sākumā tā paslīdēja zem 30 ASV dolāru par barelu līmeņa.


 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds