Naftas cena pieaug; daļa ekspertu uzskata, ka kāpums ir īslaicīgs

2017. gada 05. aprīlis plkst. 13:18
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Trešdien naftas cena pieauga, ko veicināja pazīmes tirgū, kas liecināja, ka ASV rezerves beidzot samazinās, tādējādi palīdzot atgūt līdzsvaru tirgū, raksta MarketWatch.

ASV vieglās jēlnaftas WTI cena maija piegādēm palielinājās par 63 centiem jeb 1,2% līdz 51,65 dolāriem par barelu, tādējādi tuvojoties augstākajai atzīmei kopš marta sākuma.

Savukārt Brent cena pieauga par 69 centiem līdz 1,3% līdz 54,85 dolāriem par barelu, kas arī ir augstāka cena gandrīz mēneša laikā.

Šis cenas kāpums seko pēc tam, kad ASV institūts otrdien paziņoja, ka ASV jēlnaftas rezerves aizvadītajā nedēļā ir sarukušas par 1,8 miljoniem barelu.

Tiesa gan, lai arī šie dati norāda, ka tuvāko mēnešu laikā pieprasījums var pārspēt piedāvājumu, līdzsvarošanās process būs pakāpenisks, un jebkurš cenas pieaugums visdrīzāk būs īslaicīgs, uzskata daļa analītiķu. Tā, piemēram, Saxo Bank eksperts Ole Hansens domā, ka patlaban fundamentālie faktori naftas tirgū nav pietiekami spēcīgi, lai atbalstītu atveseļošanos ilgtermiņā, līdz ar to tuvāko mēnešu laikā cenas atkal samazināsies. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds