Naftas cena pieaug, valdot runām par potenciālu ražošanas apjomu ierobežošanu

2016. gada 16. augusts plkst. 13:54
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Naftas cena turpina pieaugt, tirgus dalībniekiem gaidot, ka ražotāji rīkosies, lai ierobežotu lielo melnā zelta pārpalikumu tirgū, raksta MarketWatch.

Patlaban investori ir pārliecināti, ka lielākie naftas tirgus dalībnieki spēs vienoties par naftas izlaides apjomu ierobežošanu, ņemot vērā Krievijas enerģētikas ministra izteikumus, taču vēl nav skaidrības par Saūda Arābijas pārstāvju rīcību, kas varētu ietekmēt, cik tālu naftas cenu pieaugums varētu turpināties.

Otrdien ASV vieglās jēlnaftas WTI cena pieauga par 0,48% līdz 45,96 dolāriem par barelu, bet Ziemeļjūras naftas Brent cena pakāpās par 0,43% līdz 48,56 dolāriem par barelu.

Naftas Eksportētājvalstu organizācijas prezidents Muhameds bin Saleh al-Sada augusta sākumā izteicās, ka kartelis varētu neformāli tikties nākamā mēneša beigās, lai diskutētu par variantiem, kā stabilizēt tirgu. Otrdien Saūda Arābijas enerģētikas ministrs izteica vēlmi piedalīties šajās sarunās, kas, pēc atsevišķu analītiķu domām, varētu novest pie pakta, kurā valstis vienojas par izlaides apjomu iesaldēšanu.

Savukārt Krievijas enerģētikas ministrs Aleksandrs Novaks paziņoja, ka viņa pārstāvētā valsts, kas nav OPEC dalībieks, konsultējas ar Saūda Arābiju un citiem tirgus dalībniekiem, lai stabilizētu naftas tirgu.
Krievija ir pasaulē lielākais jēlnaftas ražotājs, savukārt Saūda Arābija – OPEC lielākais naftas ražotājs un pasaulē lielākais naftas eksportētājs.  

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds