Naftas cena pirmo reizi 12 gadu laikā paslīd zem 32 dolāru atzīmes

2016. gada 11. janvāris plkst. 20:31
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Pirmdien naftas cena pasaules biržās pirmo reizi 12 gadu laikā saruka zem 32 dolāriem par barelu, raksta The Wall Street Journal.

Naftas cena ir pakāpeniski samazinājusies kopš 2014.gada un šajā gadā jau sarukusi par 10%. Tā rezultātā autobraucēji var priecāties par zemajām degvielas cenām.

Naftas cenas kritumu veicina pašreizējā situācija, kad naftas ražošanas apjomi pārsniedz piedāvājumu, pat neskatoties uz to, ka melnā zelta pārstrādes kompānijas jau ir samazinājušas izmaksas par miljardiem dolāru, kā arī ievērojami bremzējušas ieguves apjomus.

Rezultātā patlaban Volstrītas analītiķi samazina savas naftas cenas prognozes, sekojot cenai, kas katru dienu ir arvien zemāka. Analītiķi kā aizvien reālāku scenāriju saskata, ka naftas cena varētu paslīdēt zem 30 dolāriem par barelu, jo naftas rezerves turpinās palielināties, bet dolārs kļūs spēcīgāks.

Rezultātā pirmdien ASV vieglās jēlnaftas WTI cena februāra piegādēm saruka par 5,9% līdz 31,2 dolāriem par barelu, kas ir zemākā atzīme kopš 2003.gada decembra.

Savukārt Ziemeļjūras naftas markas Brent cena saruka par 6,2% līdz 31,48 dolāriem par barelu, kas ir zemākais līmenis kopš 2004.gada aprīļa.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām