Naftas cena sasniedz 15 mēnešu augstāko līmeni

2016. gada 20. oktobris plkst. 10:27
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Ceturtdien naftas cena Ņujorkas biržā sasniedza 15 mēnešu augstāko līmeni, reaģējot uz jaunākajiem datiem, ka ASV jēlnaftas rezerves aizvadītajā nedēļā negaidīti sarukušas, un Saūda Arābijas enerģētikas ministra izteicieniem, ka vairākas valstis vēlas pievienoties OPEC iecerei samazināt ražošanas apjomus, raksta Bloomberg.

Naftas nākotnes kontrakta cena palēcās par 2,6% līdz augstākajam līmenim kopš pērnā gada jūlija. Enerģētikas informācijas administrācijas jaunākie dati liecina, ka pagājušajā nedēļā jēlnaftas piegādes apjomi sarukuši par 5,25 miljoniem barelu līdz zemākajam līmenim kopš janvāra. Bloomberg aptaujātie analītiķi prognozēja, ka apjomi būs auguši par 2,1 miljonu barelu.

«Tas tirgum ir neliels pārsteigums, jo mēs patlaban esam izmaiņu gaidās un tieši tas situāciju padara iespaidīgu,» norāda Energy Aspects analītiķe Amrita Sena. Ja materializēsies OPEC plāni samazināt ražošanas apjomus, tad līdz gada beigām naftas cena var sasniegt 60 dolārus par barelu.


Pēdējā laikā naftas cena ir svārstījusies ap 50 dolāru atzīmi, tirgū valdot neskaidrībai par to, vai OPEC valstis spēs ieviest plānus samazināt piegādes apjomus. OPEC sanāksme plānota novembrī.

ASV vieglās jēlnaftas WTI cena novembra piegādēm pakāpās par 1,31 dolāru līdz 51,6 dolāriem par barelu, bet Brent cena decembra piegādēm pakāpās par 1,9% līdz 52,67 dolāriem.  

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds