Naftas cena turas virs 50 dolāru atzīmes

2016. gada 19. augusts plkst. 9:08
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Piektdien Ziemeļjūras naftas markas Brent cena samazinājās, investoriem slēdzot pozīcijas, taču spēja noturēties virs 50 dolāru atzīmes, tādējādi pastiprinot investoru ticību, ka tirgus nedaudz rūk, raksta MarketWatch.

Savukārt ASV vieglās jēlnaftas cena WTI septembra piegadēm pakāpās par 0,8% līdz 48,59 dolāriem par barelu. Brent cena oktobra piegādēm Londonas birzā pieauga par 0,4% līdz 51,1 dolāram par barelu.

Ekspertu vidū valda cerības uz sabalansētu tirgu, ņemot vērā nedēļas sākumā izskanējušos naftas ražošanas valstu pārstāvju izteikumus.

CMC Markets analītiķis Riks Spūners uzsvēris, ka patlaban tirdzniecību lielā mērā veicina psiholoģiskie aspekti, tādēļ naftas cena ātri vien var sarukt zem 50 dolāru līmeņa. Viņš uzsver, ka tirgus patlaban ir ļoti jūtīgs pret ziņām. Eksperts gan ir skeptisks par OPEC dalībvalstu apņemšanos atgriezt tirgu normālā līmenī, ņemot vērā, ka 14 valstu blokā valda konkurence par tirgus daļu, kas nereti tiek likta pirmajā vietā, pat, ja tas nozīmē cenu karu.

Augstākas cenas tirgū bieži vien dzen pieprasījumu zemāk, taču aizvien pasaulē ir naftas pārpalikums. Tādēļ nevar gaidīt cenu kāpumu, un pieprasījums visdrīzāk saglabāsies esošā apmērā, taču ziemā, sākoties kurināšanas sezonai, tas atkal varētu palielināties.  

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds