Naftas cenai straujākais kāpums sešu gadu laikā 

Naftas cena ceturtdien pieauga straujākajā tempā vairāk nekā sešu gadu laikā, jo tirgus dalībnieku noskaņojumu uzlaboja ziņas, ka ASV ekonomika augusi straujāk nekā tika gaidīts, raksta Bloomberg.

Žanete Hāka, 28.08.2015

Foto: Reuters/Scanpix

ASV vieglās jēlnaftas WTI cena pieauga par 10%, kas ir straujākais kāpums kopš 2009. gada marta. Cena sasniedza 42,56 dolārus par barelu. Pirmdien naftas cena saruka līdz 37,74 dolāru līmenim, kas ir zemākā atzīme kopš 2009. gada februāra. Šajā gadā naftas cena jau samazinājusies par 20%.

Ziemeļjūras naftas Brent cena oktobra piegādēm pakāpās par 10%, sasniedzot 47,56 dolārus par barelu, kas ir straujākais pieaugums kopš 2008. gada decembra.

Naftas cena zem 40 dolāru atzīmes šonedēļ paslīdēja, investoru vidū valdot satraukumam, ka Ķīnā pazeminās pieprasījums. Kopš augstākās šā gada atzīmes sasniegšanas jūnijā cena ir samazinājusies par aptuveni 31%.

Jaunākie dati liecina, ka šā gada otrajā ceturksnī ASV iekšzemes kopprodukts ir audzis par 3,7%, pārspējot visu Bloomberg aptaujāto analītiķu prognozes.

Jaunākais izdevums