Finanses

Naftas cenām pieaugums

LETA, 09.05.2016

Foto: Reuters/Scanpix

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Naftas cenas pasaules tirgū pirmdien piedzīvojušas kāpumu saistībā ar plašajiem ugunsgrēkiem Kanādā un Saūda Arābijas paziņojumu par naftas ministra nomaiņu.

ASV vieglās jēlnaftas West Texas Intermediate (WTI) cena jūnija piegādēm pirmdien dienas vidus tirdzniecības sesijā palielinājusies par 0,78 dolāriem un veido 45,44 dolārus (39,76 eiro) par barelu.

Savukārt Londonas Brent jēlnaftas cena jūlija piegādēm pieaugusi par 0,46 dolāriem - līdz 45,83 dolāriem (40,1 eiro) par barelu.

Naftas eksportētājvalstu organizācijas OPEC lielvalsts Saūda Arābija nedēļas nogalē paziņoja, ka tā nomainījusi naftas ministru Ali al Nuaimi, kurš šajā amatā aizvadījis 20 gadus.

Viņu nomainījis valsts naftas giganta Saudi Aramco ilggadējais vadītājs Hālids al Falihs, kurš ir arī sabiedrotais princim Muhamedam bin Salmanam, kurš uzsācis ceļu uz valsts ekonomikas pārveidošanu, lai mazinātu tās atkarību no naftas.

Tāpat naftas tirgus koncentrējies uz savvaļas ugunsgrēkiem Kanādas Albertas provincē, kuru dēļ naftas ieguvēji bijuši spiesti samazināt ražošanas apjomu.