Naglis: Obligāta čeku izsniegšana taksometros – labs, bet mazs solis pareizajā virzienā

Autors: Elīna Pankovska
2010. gada 21. jūlijs plkst. 17:15

Prasība čeku izsniegšanai par sniegtu taksometru pakalpojumu ir apsveicams solis, bet tas ir tikai viens solis, savu viedokli pauž BalticTAXI Valdes loceklis un līdzīpašnieks Jānis Naglis.

Viņš arī norāda, ka būs nepieciešami vēl daudzi lēmumi un to iedzīvināšana praksē, lai izbeigtu pasažieru, tai skaitā Rīgas ārzemju viesu apkrāpšanu Rīgā, kā arī konkurentu nomelnošanu taksometru pakalpojumu nozarē.

Saistībā ar nepieciešamajām izmaiņām esot vairākkārt uzrunāti satiksmes un ekonomikas ministri, domes un policijas amatpersonas, bet pagaidām tas esot bez redzamiem panākumiem.

J.Naglis norāda, ka būtu nepieciešama taksometru šoferu licencēšanas ieviešana darbam Rīgas pilsētā, jo Latvija esot vienīgā valsts Eiropas Savienībā (ES), kur licencēšana šajā nozarē neeksistē.

Vajadzētu arī ieviest skaitītājus, ar kuriem ir nav iespējamas manipulācijas, kas sagrozītu tarifus un maldinātu klientus, no tiem pieprasot nepamatoti paaugstinātu cenu. Savukārt jaunu automašīnu licenču karšu saņēmējiem būtu jānosaka obligāta globālās pozicionēšanas sistēmas uzstādīšana automašīnā, kuru darbību kontrolētu Rīgas domes Satiksmes departamenta Pasažieru pārvadājumu pārvaldes Kontroles dienests.

Baltic TAXI līdzīpašnieks arī uzsver: «Lai nekropļotu konkurenci nozarē, būtu nepieciešams apturēt darbību tām taksometru kompānijām, kuras darbojas Rīgas pilsētā bez atbilstošas licences.»

Jāatgādina, ka, sākot ar nākamā gada 1.janvāri, taksometros par braucienu obligāti būs jāizsniedz kases čeks. To paredz valdības apstiprinātie noteikumi.

Pašreiz taksometra vadītājs par sniegto pakalpojumu izsniedz vai nu kases čeku vai kvīti, tomēr nereti rakstveidā aizpildītā kvīts saturot neprecīzu vai pat sagrozītu informāciju. Jaunās izmaiņas nosaka obligāti ieviest kases čeku, jo tikai šādi iespējams nodrošināt korektu informāciju par sniegtajiem pakalpojumiem.

Jaunā kārtība atvieglos patiesās situācijas noskaidrošanu domstarpību gadījumos, jo ar kases čeka palīdzību varēs fiksēt negodprātīgu taksometra vadītāja rīcību, piemēram, piemērojot neatbilstošu tarifu. Daļa taksometru pārvadātāju jau ir ieviesuši printerus kases čeku izdrukai no taksometru skaitītājiem.