Nākamā gada rudenī plāno atklāt CSDD Bauskas ielas apkalpošanas centra analogu 

Daugavas labā krasta Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) klientu apkalpošanas centrs būs analogs pašreiz esošajam centram Bauskas ielā un to plānots veidot par vadošo direkcijas reģistra vietu, šodien, liekot pamatakmeni jaunajam centram, norādīja direkcijas valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.

NOZARE.LV, 06.9.2013
1/7

Ceļu satiksmes drošības direkcijas klientu apkalpošanas centra būvlaukums, kur darbus veic SIA "Skonto Būve", pie Rīgas Motormuzeja.

Foto: LETA

Lukstiņš skaidroja, ka direkcijas telpas gan Miera ielā, gan Bauskas ielā kļūst par šauru. Turklāt CSDD nākot klāt aizvien jaunas funkcijas, piemēram, atbildība par fotoradariem. Līdz ar to plānots koncentrēt spēkus, lai direkcija nebūtu izkaisīta pa visu Rīgu.

Kopumā klientu centra būve un Motormuzeja rekonstrukcija izmaksās aptuveni septiņus miljonus latu, norādīja Rīgas Motormuzeja direktors Aivars Aksenoks. Gan Motormuzeja rekonstrukcija, gan centra būve ir kopīgs projekts, un tam tiek rīkota vienota iepirkuma procedūra. Tā kā CSDD ir valsts kapitālsabiedrība, tai pašai jānodrošina līdzekļi būvniecībai, vienlaikus nodrošinot sabalansētu iestādes budžetu. Projektam piesaistīti arī kredītlīdzekļi.

Būvdarbus plānots pabeigt 56 nedēļās - līdz nākamā gada pavasarim, taču vēl pēc tam plānots gan muzeju, gan centru iekārtot, līdz ar to atklāšana iecerēta augustā vai septembrī.

Skonto būves valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis norādīja, ka tas ir interesants projekts, ar interesantu fasādes apdari, taču vienlaikus uzsvēra, ka projekts tiks pabeigts laikā un labā kvalitātē.

Pamatakmens iemūrēšanas pasākumā šodien piedalījās arī satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Rīgas Motormuzeja ēkas rekonstrukcijas gaitā notiek tās pārbūve, lai pēc iespējas paplašinātu ekspozīcijai domāto platību, uzlabotu ēkas energoefektivitāti, izveidotu ērtu, mūsdienīgu ieejas risinājumu, uzlabotu apmeklētāju plūsmas organizāciju un nodrošinātu muzeja pilnīgu pieejamību visiem, tostarp arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Projekts paredz vienlaikus maksimāli saglabāt Rīgas Motormuzeja vēsturisko veidolu un plānojumu.

Klientu apkalpošanas centra jaunbūves projekts paredz uzbūvēt mūsdienīgu un CSDD publiskajam tēlam atbilstošu būvi, kura, lai arī savienota ar Motormuzeju (stiklota pāreja 3.stāva līmenī), vizuāli un funkcionāli būs pilnīgi patstāvīga. Jaunās ēkas stiklotais, viegli liektais apjoms stilistiski pretstatīts vēsturiskajai muzeja ēkai, tomēr nekonkurē ar to - tikai skaidri demonstrē jaunbūves tapšanas laiku un atšķirīgo funkciju, skaidro projekta autori.

Tevi varētu interesēt

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) virtuālajā vidē radījusi jaunu informatīvu materiālu,...

Ceturtdien, 29.augustā, Rīgā, vieglo transportlīdzekļu tehniskās apskates stacijā Antenas ielā...

Neskaidrība par tehnoloģiju izvēli, iespējams, var aizkavēt fotoradaru ieviešanu. Ministru...

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) izstrādātās mobilās lietojumprogrammas lietotājiem...

Lai uz Latvijas autoceļiem cīnītos ar agresīvajiem autovadītājiem, plāno piesaistīt psihologus....

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...