Nākamgad plānots 
pārcelt divas darba dienas

Autors: Avots: Labklājības ministrija

2013. gada 25. aprīlis plkst. 13:30

2014. gadā Labklājības ministrija piedāvā pārcelt divas darba dienas – piektdienas, 2. maija, darba dienu plānots pārcelt uz sestdienu, 17. maiju, un pirmdienas, 17. novembra, darba dienu – uz sestdienu, 22. novembri, tādējādi elastīgāk organizējot darba laika norisi no valsts budžeta finansētajās iestādēs.
 Labklājības ministrija norāda, ka 2. maija pārcelšana uz 17. maiju būs efektīvāka nekā uz 3. vai 10. maiju, jo saskaņā ar likuma «Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām» 1. pantu maijā svētku dienas ir gan 4. maijs – Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena, gan maija otrā svētdiena – Mātes diena. 
 Minētās izmaiņas attieksies uz tiem darbiniekiem, kuri strādā no valsts budžeta finansētajās iestādēs un kuriem noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai. Vienlaikus visas pašvaldības, komersanti un organizācijas, nosakot darba un atpūtas laiku, tiek aicināti ievērot attiecīgās darba dienas pārcelšanu.
 Labklājības ministrijas sagatavotais Ministru kabineta rīkojuma projekts «Par darba dienu pārcelšanu 2014. gadā» 18. aprīlī izsludināts valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām, Nacionālo trīspusējo sadarbības padomi un jāapstiprina valdībā.