Nākotne aug par trešdaļu

2012. gada 27. novembris plkst. 10:48
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

SIA Gaļas pārstrādes uzņēmuma Nākotne neto apgrozījuma pieaugums 2011. gadā pret iepriekšējo gadu bija 28,7%, rentabilitāte 2 %, bet peļņa 230 tūkst. Ls, liecina DB jaunākais izdevums TOP 500.

SIA Gaļas pārstrādes uzņēmuma Nākotne (GPU) pārdošanas direktore Agnese Jankūna – Prince, skaidro, ka GPU Nākotne biznesa panākumu pamatā bijusi spēja pircējam piedāvāt kvalitatīvu produktu par pieņemamu cenu, ko izdevies panākt, plānojot un efektivizējot uzņēmuma darbību. «Uzņēmuma darbības pamats ir profesionālas komandas darbs un stabila finansiālā situācija. Lai saviem pircējiem mēs varētu piedāvāt kvalitatīvu produktu par vidēji augstu tirgus cenu, tika pastiprināti strādāts pie kvalitatīvas izejvielas iepirkuma un ražošanas procesa vadīšanas un efektivizācijas. Uzņēmums ražošanā pamatā izmanto Latvijā audzētu cūkgaļu un liellopu gaļu, ko iegūst savā lieljaudas kautuvē. Lai spētu samazināt izmaksas un efektivizēt ražošanas procesu, esam arī realizējuši divus projektus un saņēmuši līdzfinansējumu no LR ZM Lauku atbalsta dienesta un ES Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai,» tā A. Jaunkūna – Prince.

Šogad uzņēmums turpina iesākto stratēģiju gan ražošanas, gan pārdošanas jomā. Kopumā 2012.gadu GPU Nākotne plāno pabeigt ar aptuveni 25% apgrozījuma pieaugumu, saglabājot rentabilitāti. Būtiskākais plāns 2013.gadam ir uzņēmuma ražotnes paplašināšana, piesaistot līdzfinansējumu no LR ZM Lauku atbalsta dienesta un ES Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai. Tāpat uzņēmums turpinās iesākto darbu pie jaunu produktu sērijas izstrādes, kā arī eksporta apjoma palielināšanas. G. Jaunkūna – Prince paredz, ka nākamgad nozares attīstību noteiks Latvijas iedzīvotāju pirktspēja. Ja turpinās paaugstināties izejvielu cenas, kas novedīs pie ražotās produkcijas cenu kāpuma, un neuzlabojoties pirktspējai, tad nozarē kopumā turpināsies realizācijas apjomu samazinājums līdzīgi kā jau tas notika 2011.gadā. DB Top 500 apbalvošanā GPU Nākotne atzīta par uzvarētāju nominācijā Top 500 reģiona uzņēmums. 

Atslēgvārds