NASA uzsāk pārtikas printeru atbalsta programmu

2013. gada 22. maijs plkst. 13:45
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

ASV kosmosa izpētes aģentūra NASA uzsākusi atbalsta programmu, kuras ietvaros tiks finansēti pētījumi, lai izstrādātu 3D pārtikas printerus.

Lai gan šāda izdeja varētu izskatīties kā nākusi no zinātniskās fantastikas filmām, inženieri jau izgatavojuši 3D printerus, kas spēj «izprintēt» šokolādi. Kompānija Systems & Materials Research Corporation, kas šādu printeri izstrādāja, saņēmusi NASA grantu, lai turpinātu attīstīt tehnoloģiju.

Nākošais ēdiens, ko Systems & Materials Research Corporation plāno «izprintēt» būšot pica. Kompānija apņēmusies picu radīt nākamo divu nedēļu laikā.

Paredzēts, ka printeris vispirms radīs mīklas kārtu, kas procesa laikā tiks arī cepta. Pēc tam printeris sajauks tomātu pulveri ar ūdeni un eļļu, lai radīt tomātu mērci. Savukārt picas garnējums tiks veidots no dzīvnieku, pienu un augu izcelsmes proteīniem.

Kompānija, kas strādā pie ēdienu printeriem, cer, ka tos izmantos ne tikai NASA, bet arī parastie zemes iedzīvotāji. Pulveris, kuru izmanto ēdiena pagatavošanai šādā veidā, var tikt uzglabāts pat 30 gadus, un tādējādi 3D printeru izgatavošana var atrisināt problēmu ar ēdienu pārpalikumiem.

Systems & Materials Research Corporation vadītājs Andžans Kontraktors (Anjan Contractor) norāda, ka, saskaņā ar zinātnieku aprēķiniem, pasaules pārtikas sistēma nākotnē nespēs uzturēt zemeslodes pieaugošo iedzīvotāju skatu. Tādējādi būs jāmaina uzskats par to, kas ir ēdiens.

3D ēdienu printeri varētu receptes izmantot programmatūras veidā, kas atvieglotu to pārvietošanu, uzglabāšanu, bet pašu ierīču darbībai nebūtu vajadzīga uzmanība. Tāpat būtu iespējams rediģēt ēdiena sastāvu, to piemērojot attiecīgā cilvēka vēlmēm vai veselības stāvoklim.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām