Naudas atmazgātājs dedzina pierādījumus

2011. gada 21. janvāris plkst. 11:25
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmu dienesta darbinieki (VID) apturējuši naudas atmazgātājus. Tomēr VID darbiniekiem nācās sastapties ar likumpārkāpēju pretošanos.

Viens no iespējamajiem shēmas organizatoriem, kamēr finanšu policisti lauzās iekšā dzīvoklī, centās sadedzināt pierādījumus. Ir uzsākts kriminālprocess par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Finanšu policijas pārvalde jau pagājušā gada 29.novembrī uzsākusi kriminālprocesu saistībā ar noziedzīgu grupējumu, kas darbojās ar mērķi samazināt valsts budžetā maksājamo PVN apmēru vairākiem desmitiem strādājošu uzņēmumu un legalizētu noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus.

Shēmas klienti savās PVN atskaitēs iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar «starpniekuzņēmumiem» un fiktīviem uzņēmumiem, tādējādi samazinot sava uzņēmuma nodokļu maksājumus valsts budžetā.

Pēc sākotnējās informācijas noziedzīgais grupējums kopš 2009.gada beigām apgrozījis naudas līdzekļus 2,26 mij. Ls apmērā un, legalizējot noziedzīgi iegūtus līdzekļus un nenomaksājot PVN, nodarījis valsts budžetam kaitējumu gandrīz pus miljona latu apmērā.

Shēmas klientu vidū atrodami gan būvniecības, gan metālapstrādes, gan pārtikas mazumtirdzniecības, gan citu nozaru uzņēmumi.

Kopumā VID veicis 16 kratīšanas Rīgā, Aizkrauklē un Madonas rajonā. Kriminālprocesa ietvaros viena persona ir apcietināta, bet divām noziedzīgajā shēmā iesaistītajām personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis – policijas uzraudzība.

Kopumā pirmstiesas izmeklēšanas laikā 11 norēķinu kontos Latvijas kredītiestādēs ir apturēti septiņu noziedzīgajā shēmā iesaistīto uzņēmumu naudas līdzekļi. Precīzs apturēto naudas līdzekļu apjoms pagaidām nav zināms, jo vēl nav saņemta visa nepieciešamā informācija no kredītiestādēm. Jāatzīmē, ka kriminālprocesa ietvaros ir apturēti naudas līdzekļi arī kādā no Igaunijas kredītiestādēm 100 tūkst. eiro apmērā.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām