Naudas nav: Jaunus elektromobiļus pirkt nepalīdzēs

2017. gada 26. septembris plkst. 7:58
Sadaļa: Auto
Dalies ar šo rakstu

Neskatoties uz uzlādes staciju tīkla plānoto izveidi un pasaules vadošo autoražotāju paziņojumiem par jaunu elektromobiļu ražošanas uzsākšanu, to skaits bez publiskā atbalsta Latvijā varētu arī būtiski nepalielināties, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Lai gan pēdējo gadu laikā interese par elektromobiļiem pieaugusi, to lietošanu apgrūtina uzlādes staciju trūkums, tāpēc tālāku galamērķu sasniegšanai joprojām tiek izvēlēti fosilās enerģijas tērētāji. Turklāt iepriekš elektromobiļu iegādi līdzfinansējusi valsts, bet sagaidāms, ka turpmāk šāda atbalsta nebūs, tāpēc interese par to iegādi varētu noplakt.

Elektromobiļiem un to īpašniekiem Latvijā noteikti vairāki atvieglojumi un priekšrocības – tiem netiek piemērots transportlīdzekļu ekspluatācijas nodoklis, ir samazināta uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likme, kā arī ir atļauts izmantot sabiedriskā transporta joslas un bez maksas novietot auto Rīgas satiksmes un Liepājas pašvaldības maksas stāvvietās. Tāpat elektromobiļi ir atbrīvoti no iebraukšanas maksas Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) dati liecina, ka šogad Latvijā no jauna reģistrēti 53 elektroauto, kas ir aptuveni divas reizes vairāk nekā pērn. Elektromobiļu skaits pieaudzis, pateicoties Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansiālajam atbalstam to iegādei. Piemēram, 2014. gadā ar šo līdzfinansējumu tika iegādāti 174 elektroauto. Tomēr pašlaik nekādi papildus finansiālie atvieglojumi elektromobiļu īpašniekiem un lietotājiem plānoti netiek, DB informēja Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Aivis Freidenfelds. «Valsts budžetā nav lieku līdzekļu. Alternatīvo degvielu attīstības plānā 2017.–2020. gadam paredzētie 1,05 miljoni eiro elektromobiļu iegādes veicināšanai 2018. gadā tiktu piešķirti tikai tādā gadījumā, ja valsts budžetā tam būtu pieejami līdzekļi. Jau pašlaik ir skaidrs, ka naudas, lai kompensētu elektromobiļu iegādes izdevumus, nebūs. Ir paredzēts finansējums videi draudzīgo autobusu iegādei lielajās pilsētās, bet vieglajiem transporta līdzekļiem naudas nav. Elektromobiļiem ir ļoti daudz plusu, bet ir arī ļoti daudz mīnusu,» norāda Satiksmes ministrijas pārstāvis.

Visu rakstu Veidos uzlādes tīklu, bet jaunus elektromobiļus pirkt nepalīdzēs lasiet 26. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām