Nedaudz pieaugušas dzīvokļu īres cenas

2011. gada 21. aprīlis plkst. 17:06
Dalies ar šo rakstu

Šā gada 1. ceturksnī dzīvokļu īres tirgus Rīgā bijis aktīvs, informē ceturkšņa mājokļu tirgus pārskatā ziņo Ober Haus Real Estate, norādot, ka pieprasījums ir veicinājis nelielu īres cenu palielināšanos.

Pirmā ceturkšņa beigās īres cenas t.s. jaunajos projektos Rīgā bija no 400 līdz 460 eiro par vienas istabas dzīvokli, 450 līdz 650 eiro par divu istabu dzīvokli un 700 līdz 900 eiro par trīs istabu dzīvokļiem. Arī dzīvokļu īres cena Rīgas mikrorajonos nedaudz palielinājās (1,2%). Pašlaik vienas istabas dzīvoklis maksā vidēji 130 eiro mēnesī, divu istabu dzīvoklis – 180 eiro mēnesī un 3 istabu dzīvoklis – 220 eiro mēnesī, šāda informācija ir Ober Haus rīcībā.

Tirgū vienlīdz lielu aktivitāti izrādīja gan vietējie, gan ārvalstu klienti. Pieprasītākie bija divu un trīs istabu dzīvokļi, retāk nelieli vienas istabas dzīvokļi.

Vēlamie īres termiņi no īrnieku puses ir dažādi, bet biežāk klienti vēlas īrēt dzīvokli pusgadu vai gadu. Īpašnieku vēlamo izīrēšanas termiņu ietekmē tas, vai dzīvoklis ir paredzēts pārdošanai tuvākajā nākotnē. Ja dzīvoklis nav paredzēts pārdošanai, tad īpašnieki labprāt noslēdz līgumu pat uz 3 – 4 gadiem.


 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām