Neesi pīle biznesā! 

Šis tests jāveic vienatnē, godīgi atbildot uz jautājumiem. Ar testa atbildēm nav jādalās, var pat nevienam nestāstīt, tikai izvērtēt, vai atbilde apmierina vai sajūsmina. Tests ir pavisam vienkāršs – nepieciešams atbildēt uz 7 jautājumiem, tiem piekrītot vai nepiekrītot.

Ilze Zeltkalne, rokasgrāmatu redaktore, 01.6.2017

Stock.Adobe

1. «Šodien ir piektdiena, tāpēc pēc plkst. 14.00 tāpat nevienu vairs nevar sazvanīt.»

2. Raksturojot jaunu darbinieku, paud savu viedokli, ka neko labu jau nevar sagaidīt.

3. «Lai klients atgrieztos, ir nepieciešamas labākas cenas!»

4. Atbildot uz telefona zvanu mirkli pirms darba laika sākuma, tu teiktu: «Zvaniet vēlāk, tagad vēl nestrādājam.»

5. «Ar šādiem nodokļiem vispār neko nevar sasniegt!»

6. «Man ir bijušas TĀDAS iespējas!»

7. «Neteikšu komplimentus, lai tik otrs nesadomātos.»

Ja kaut uz vienu no jautājumiem atbildēts pozitīvi (jeb pēk-pēk), tad sanāk, ka tevī ir pīles pazīmes. Jo vairāk pēk-pēk atbilžu, jo lielāka pīle. Ja visas atbildes ir noliedzošas, apsveicam – tu esi ērglis!

Jautājumu ierosmes autors ir Jānis Viegliņš, «Pārdošanas skolas» dibinātājs un vadītājs, kas viesojās DB atvērtajā redakcijā. Viņa uzstāšanās tēma: «Ērgļi un pīles biznesā: Kā zivs pūst no galvas. Nacionālās īpašības pārdošanā. Pārdošanas personāla impotence».

Pāris iedvesmas citāti no Jāņa Viegliņa:

«Mēs izvēlamies izrādīt lielu uzmanību klientam, bet pārāk maz uzmanības saviem darbiniekiem. Tas daudziem uzņēmumiem ir katastrofāli.»

«Ja darbinieks redz, ka vadītājs ir pazaudējis ticību produktam, laikam un iespējām, tad nevajag prasīt no darbinieka, ka viņš pats ņems un atradīs sevī degsmi un enerģiju izvirzīt labākus rezultātus.»

«Bieži vien pārdevēju argumenti, kāpēc jāiegādājas, ir primitīvi, bet vadītājs jau nav iemācījis citus argumentus, tāpēc katrs tos izdomā pats. Tā ir viena no trakākajām lietām, ka darbiniekam, kurš, iespējams, strādā tikai neilgu laiku, pašam ir jāizprot un jārada uzņēmuma vērtības un tās tālāk jānodod klientam.»

Par testa rezultātiem apvainoties nav ieteicams, bet plašākai izpratnei aicinām noskatīties: https://www.facebook.com/DienasBizness/videos/1566189783414895/ vai https://www.youtube.com/watch?v=yJWMVct6CfY

Un pagriez skaļāk, lai arī vadītājs dzird šīs tēmas ierakstu. Īpaši, ja tev jau kādu laiku ir aizdomas, ka vadītājs tomēr ir… pīle.

Tāpat, pamatojoties uz šo tiešraides sarunu, jau šobrīd pieejami «Pārdošanas vadības rokasgrāmatas» jaunumi, kas bagātina izdevumu ar vērtīgām atziņām biznesa videi.