Negaida sērijveida dzīvokļu cenu pieaugumu

2011. gada 07. aprīlis plkst. 10:36
Dalies ar šo rakstu

Nav pamata tuvākajā laikā gaidīt sērijveida dzīvokļu cenu palielinājumu, uzskata kompānijas Arco Real Estate speciālisti.

2011. gada martā vidējā sērijveida dzīvokļu cena Rīgā nedaudz samazinājusies – par 0.7%. Tā ir noslīdējusi līdz 601 eiro/m². 2011.gada pirmajā ceturksnī vidējā sērijveida dzīvokļu cena kopumā ir pazeminājusies par 1,3%, rēķina kompānija.

2010.gada nogalē un 2011.gada sākumā vispārējā aktivitāte nekustamā īpašuma tirgū samazinājās. Sērijveida dzīvokļu tirgū cenu izmaiņas ir minimālas, tomēr cenas kopumā nedaudz samazinās.

1.ceturksnī novērojams salīdzinoši liels dzīvokļu piedāvājuma pieaugums – par 29,9%. Daudzi dzīvokļu pārdevēji turpina nogaidīt un nelabprāt cenas samazina. Joprojām trūkst labas kvalitātes dzīvokļu par atbilstošu cenu. Bieži vien dzīvokļiem ar augstu apdares līmeni, piedāvājumu cenas ir krietni pārspīlētas un neatbilst pašreizējai tirgus situācijai.

Neskatoties uz valsts ekonomisko rādītāju uzlabošanos, situācija sērijveida dzīvokļu tirgū parāda, ka faktiski no 2010. gada maija līdz 2011.gada aprīlim dzīvokļu tirgū ir bijušas cenu svārstības, bet pēdējos 5 mēnešos vidējā sērijveida dzīvokļu cena ir samazinājusies. Šobrīd tā ir 2010.gada aprīļa līmenī, raksturo Māris Laukalējs, Arco Real Estate valdes loceklis un vērtēšanas nodaļas vadītājs. Ievērojami ir pieaudzis piedāvājuma skaits, kas, viņaprāt, neliecina, ka tuvākajā laikā dzīvokļu cenas varētu pieaugt. Vienīgais faktors iespējamajam cenu pieaugumam – patērētāja optimistiskāks noskaņojums, sākoties siltākam laikam.

Šā gada martā cenu vairāk ir samazinājusies Juglā (-1,7%) un Āgenskalnā (-1,1%). Savukārt mazākais cenu kritums konstatēts Zolitūdē un Bolderājā (-0,4%). Mežciemā un Teikā martā cenu izmaiņas nav konstatētas.

Dzīvokļa pārdošanas piedāvājumu skaits 2011.gada martā, salīdzinot ar iepriekšējā mēneša līmeni, ir palielinājies gan kompānijas apskatītajos lielākajos mikrorajonos (9,1%), gan kopumā Rīgā (7,6%). Piedāvājumu skaits martā pieaudzis arī Rīgas centrālajā daļā – par 7,3%.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām