Nekurienē uzceltā lapene – pieteikums Latvijā nebijušam tūrisma projektam

Autors: Db.lv
2017. gada 15. augusts plkst. 15:55

Tas ir tikai sākums. Tā par koka lapeni un noliktavas ēku, kas uzceltas Valkā šobrīd nesakoptajā un ar zāli aizaugušajā teritorijā pie vecās dzelzceļa stacijas, skaidro Valkas novada dome.

Tieši tur, pie stacijas, pēc viena vai diviem gadiem būs pieejams kāds interesants tūrisma objekts – divi sliežu riteņi, vēsta reģionālais medijs Ziemeļlatvija. Ar tiem pa vecajām, satiksmei slēgtajām dzelzceļa sliedēm gan paši valcēnieši, gan pilsētas viesi varēs aizmīties no Valkas vecās dzelzceļa stacijas līdz Latvijas – Igaunijas robežai.

Proti, Valkas novada dome ir iesaistījusies Latvijas un Igaunijas kopīgajā projektā Zaļā dzelzceļa līnija (Green Railway), kura mērķis ir atjaunot vecās šaursliežu dzelzceļa līnijas, izmantojot tās videi draudzīgā tūrisma maršrutā caur šīm abām valstīm.

Īstenojot projektu Valkā, tur jau ir ierīkota atpūtas vieta potenciālajiem tūristiem un vecās dzelzceļa stacijas teritorijā izveidota novietne sliežu riteņiem.

Vēl projektā plānots iegādāties divus sliežu riteņus, sakopt pašvaldībai piederošo aizaugušo teritoriju pie Valkas dzelzceļa stacijas, izcērtot tur krūmus, kā arī uzstādīt informatīvās zīmes un stendus un novietot atkritumu tvertni, informē Toms Simtiņš, Valkas novada domes projektu vadītājs. Tiks arī iztīrīta un sakopta vecā dzelzceļa līnija posmā no Latvijas – Igaunijas robežas līdz Žuldiņām Valkas pagastā aptuveni piecu kilometru garumā.