Nekustamo īpašumu firmā: Na voņučem gosudarstvennom jazike ņe otvečajem!

2011. gada 28. oktobris plkst. 9:06
Dalies ar šo rakstu

Raimonds Roziņš Liepājas centrā kādā nekustamo īpašumu tirdzniecības firmā gribējis uzzināt, cik varētu maksāt viņam piederošā zeme Liepājas pusē. 
 Konsultācijas vietā kāds gados pajauns cilvēks viņam atcirtis: «Na voņučem gosudarstvennom jazike ņe otvečajem! (Smirdošajā valsts valodā neatbildam!)», raksta laikraksts Latvijas Avīze.

To dzirdot, aizskartais R. Roziņš devies pēc palīdzības uz Liepājas domi, reizē gribēdams noskaidrot, kam pieder šī firma, kurā tā atbild uz klientu jautājumiem. Par notikušo uzrakstījis iesniegumu Lejaskurzemes reģiona valodas kontroles nodaļas inspektorei.

Pašvaldībā viņam paskaidrots, ka šajās telpās pilsētas centrā, Zivju ielā 3, esot izvietojies uzņēmums Roma Plaza. Firmas īpašniece Irina Vasermane par notikušo bijusi izbrīnīta. Kā izrādās, ar viņas uzņēmumu šis notikums nekā nav saistīts. Ēkā ir ap 40 biroju telpu, kuras izīrētas dažādām firmām, tāpēc neesot iespējams noskaidrot, kuras durvis R. Roziņš atvēris un kurš viņam varējis tā atbildēt. Irina Vasermane paudusi pārliecību, ka viņai zināmo uzņēmumu darbinieki tā gan neuzvedas.

Tādu firmu, kurās nodarbojas ar nekustamo īpašumu tirdzniecību, šajā ēkā, kā noskaidrojies, nemaz nav tik daudz. R. Roziņš viesojies firmā RS Hipo, kurā tajā brīdī, visticamāk, atradies tās īpašnieks Sergejs Fomenko. Viņa attieksme pret latviešu valodu neesot noslēpums. Valsts valodas centra Lejaskurzemes reģiona valodas kontroles nodaļas vecākā inspektore Vija Āboliņa stāstījusi, ka pirmajā reizē, kad viņa prasījusi uzrādīt valsts valodas prasmes apliecību un pārbaudīt, vai uzņēmējs vispār māk runāt valsts valodā, Sergejs Fomenko izturējies ļoti neiecietīgi. Vienā brīdī šķitis, ka jaunais cilvēks ar spēku izstums viņu pa durvīm.

Uzņēmējs apņēmīgi paziņojis, ka ne ar vienu negrasoties runāt valsts valodā. Latvijā esot pietiekami daudz latviešu, kuri prot krieviski. Ja kāds latvietis to vēl neprot, tādam esot steigšus jāiemācās. Savukārt tādi klienti, kuri nerunā krieviski, viņam vispār neesot vajadzīgi.

«Sergejs Fomenko ar mani centās runāt latviski. Un noliedza, ka būtu par valsts valodas lietošanu izteicies tik nievājoši, kā to apgalvo Raimonds Roziņš. Ikdienā viņš pats ar klientiem nestrādājot, tam esot nolīgta darbiniece. Biroja telpā viņš atradies sagadīšanās pēc,» raksta Latvijas Avīzes žurnālists.

Kā stāstījis uzņēmējs, R. Roziņš esot gribējis uzzināt, cik lielu kredītu varētu saņemt par viņam piederošo lauksaimniecības zemi Pāvilostas pusē. Kad viņš paskaidrojis, ka uzņēmums nenodarbojas ar kredītiem, kādā brīdī Roziņš esot izmetis: «Siģat russkije, duraka vaļajut.» R. Roziņš gan noliedz, ka ko tādu būtu teicis, un apgalvo, ka par kredītiem ar S. Fomenko neesot runājis.

Db.lv jau rakstīja, ka Liepājas Dzimtsarakstu nodaļā kāzu ceremonijas laikā notika visus šokējošs incidents.

Kā arguments tikusi minēta Saskaņas centra (SC) uzvara vēlēšanās un tas, ka tagad valsts valodai jābūt krievu valodai. Sievietes argumentus atbalstījis arī līgavainis – latvietis.

Dalies ar šo rakstu