Nelegālā cigarešu ražotnē aiztur Krievijas un Kirgīzijas pilsoņus

2011. gada 25. janvāris plkst. 17:27
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes darbinieki sadarbībā ar Valsts policijas specvienību Omega, Daugavpils novada Naujenes pagastā, bijušās PSRS kara daļas ēkā atklājot nelegālu cigarešu ražotni notikuma vietā aizturējuši sešas personas, tostarp Latvijas, Krievijas Federācijas un Kirgīzijas pilsoņus, informē VID.

Iespējamais nelegālās ražošanas organizētājs ir kāds Krievijas Federācijas pilsonis. Ārvalstu pilsoņi bija piesaistīti kā iekārtu uzstādīšanas un ekspluatācijas speciālisti. Divām aizturētajām personām – Latvijas iedzīvotājiem - tiesa piemērojusi ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus.

Ēka, kurā bija iekārtota nelegālā cigarešu ražotne, bija pielāgota pastāvīga cigarešu ražošanas procesa uzsākšanai - tajā bija uzstādītas jaudīgas cigarešu ražošanas iekārtas un ģenerators elektroenerģijas ražošanai. Turpat atradās arī visas nepieciešamās izejvielas – tabaka, papīrs, līme, cigarešu filtri, iepakojuma materiāli, Krievijas Federācijas akcīzes markām līdzīgas uzlīmes.

Uzstādīto cigarešu ražošanas iekārtu aptuvenā vērtība varētu būt pat vairāk nekā viens miljons eiro. Iekārtu un izejvielu izcelsme tiks noskaidrota izmeklēšanas gaitā. Teritorija bija aprīkota ar slēptu videonovērošanas sistēmu un ēkā ierīkota signalizācija. Personu aizturēšanas brīdī ražošanas uzsākšanai viss bija sagatavots un bija pabeigta iekārtu uzstādīšana, noregulēšana un pārbaude.

Pēc ekspertu atzinuma iekārtu jauda ir apmēram miljons cigarešu dienā un lielāko daļu no saražotajām cigaretēm bija paredzēts nogādāt dažādu Eiropas Savienības valstu tirgos.

Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 191.panta 2.daļas par muitošanai pakļauto preču, tabakas ražošanas iekārtas, tabakas un tabakas izstrādājumu ražošanai nepieciešamo līdzekļu glabāšanu Latvijas Republikas muitas teritorijā bez muitas iestāžu atļaujas, ko veikusi personu grupa pēc iepriekšējās vienošanās un lielā apmērā. Saskaņā ar Krimināllikuma 191.panta 2.daļu iespējamais sods par šādu pārkāpumu ir brīvības atņemšana no trim līdz desmit gadiem vai piespiedu darbs, vai naudas sods līdz 200 minimālajām mēnešalgām.


 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām