Nelicencēto interneta azartspēļu dēļ valstij «gar degunu» pusotrs miljons eiro 

Nelicencēto interaktīvo azartspēļu ierobežošana dos labumu gan vietējiem uzņēmumiem, kas šajā jomā darbojas, gan valsts budžetam, kuram pašlaik iet secen licences maksas un nodokļi, uzskata azartspēļu uzņēmuma SIA viensviens.lv valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bandenieks.

Žanete Hāka, 14.1.2014

Viņš atzinīgi vērtē, ka 14. janvārī Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Nodokļu politikas apakškomisijas sēdē skatīs noteikumus par izmaiņām Kredītiestāžu likumā saistībā ar Latvijas Republikā nelicencētiem azartspēļu un interaktīvo azartspēļu organizētājiem vai to starpniekiem.

Uzņēmums viensviens.lv ir viens no četriem uzņēmumiem, kas saņēmis totalizatora un derību licenci, kā arī atļauju savus pakalpojumus piedāvāt interaktīvajā vidē.

Lai gan atbildīgās iestādes un ministrijas šim jautājumam nopietni pievērsušās tikai tagad, interneta azartspēļu nozares stingrāka kontrolēšana, kā viens no ēnu ekonomikas apkarošanas veidiem, minēts jau 2010.gada vidū izdotajā pasākumu plānā ēnu ekonomikas apkarošanai un godīgas konkurences nodrošināšanai 2010. – 2013.gadam. Šajā dokumentā norādīts, ka ar dažādu instrumentu palīdzību tiks sekmēta ēnu ekonomikas izskaušana. Kā efektīvu veidu tobrīd finanšu ministrija uzskatīja kontroles palielināšanu un efektīvākas sankcijas.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

Kaut arī šajos noteikumos rakstīts, ka Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijai (IUAI) ir tiesības dot rīkojumu interneta pakalpojumu sniedzējiem veikt nelicencētu azartspēļu rīkotāju interneta protokolu un domēna vārda bloķēšanu, reāli tas varētu sākt darboties labākajā gadījumā tikai šogad, norāda M. Bandenieks.

«Es pieņemu, ka atbildīgajām institūcijām pašām nav informācijas, cik daudz līdzekļu iet garām valsts budžetam šo nelicencēto interneta azartspēļu vietņu dēļ, taču, ņemot vērā to skaitu, es pieļauju, ka runa ir par vairākiem miljoniem eiro. Ieguvums valsts budžetā par vienas licences darbības reģistrēšanu internetā ir jau 427 tūkstoši eiro, un maksa par vienas totalizatora licences izņemšanu – 42 690 eiro. Ja tiktu izņemtas vismaz trīs totalizatora un trīs interaktīvo pakalpojumu sniedzēju licences, valsts budžets papildinātos par pusotru miljonu eiro, neskaitot nodokļus,» spriež M. Bandenieks.

Licencēto interneta azartspēļu vietnes viensviens.lv vadītājs neslēpj, ka esošo situāciju nozarē vērtē ne tikai kā pelēko zonu Latvijas ekonomikā, bet arī kā negodīgu konkurenci, kurā tie uzņēmēji, kuri visu grib darīt saskaņā ar likumu, paliek zaudētājos. «Ja valstiskā līmenī visu laiku tiek runāts, ka ir jāatbalsta vietējie uzņēmēji, kuri godprātīgi maksā nodokļus, nedrīkst izlikties, ka interaktīvo azartspēļu un totalizatoru joma nav bizness,» uzsver M. Bandenieks.

Saeimas pieņemtie grozījumi Elektronisko sakaru likumā, paredz regulējumu azartspēlēm interneta vidē, lai no tām panāktu nodokļa iekasēšanu. Likums nosaka, ka Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijai ir tiesības ierobežot piekļuvi un bloķēt Latvijā nelicencēta interaktīvo azartspēļu organizētāja interneta mājaslapu. Otrs būtiskākais apkarojošais pasākums, kuru šobrīd skata Saeimā, dotu IUAI tiesības izdot rīkojumus kredītiestādēm un citām maksājumu iestādēm neveikt maksājumus uz nelicencētu azartspēļu organizētāju norēķinu kontiem jebšu bloķēt maksājumus. 

Tevi varētu interesēt

Likumā paredzēts iestrādāt iespēju bloķēt nelicenzētu interneta azartspēļu organizētāju...

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija (IAUI) uzskata, ka pokera apmācības portāla reklamēšana...

Nepalaid garām

Dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenotāji atklājuši pirmās nākotnes infrastruktūras...

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Otrdien, 14. janvārī, Rīgā atklāta jauna ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu klīnika Capital...

Krievijas Patērētāju aizsardzības dienests Rospotrebnadzor apturējis vairāku veidu Latvijas uzņēmuma...

Jaunais «Negodīgas mazumtirdzniecības prakses aizlieguma» likumprojekts prasa ievērot...

Pērn Rīgas sabiedriskajā transportā gandrīz katrs trešais pasažieris braucis bez biļetes,...

Nelegālās degvielas izcelsme ir viens no galvenajiem jautājumiem, kas ir jāatklāj tiesībsargājošām...

Pēc konflikta ar galvaspilsētas domes uzņēmumu Rīgas satiksme autostāvvietu norēķinu sistēmas...

Priekšpēdējā paralēlās latu un eiro apgrozības perioda dienā pircēji pārsvarā norēķinājās...

«Varētu pieaugt apmeklētāju un atpūtnieku neapmierinātība. Iespējams, neapmierināti...

Autostāvvietu pakalpojumu apmaksas sistēmas uzturētājs Mobilly patlaban veicot juridiskas pārrunas...

Pagājušajā nedēļā lielākais reģistrētais uzņēmums bijis SIA UWC Baltics, liecina Lursoft...