Nelieli ieguldījumi sola miljonu atdevi

2011. gada 16. septembris plkst. 7:55
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Ieguldot nedaudz vairāk par 70 000 Ls energoefektivitātē, bronzas izstrādājumu ražošanas uzņēmums SIA KMM Metāls ietaupīs vairakus simtus tūkstošu

«Uzņēmums ir sekmīgi īstenojis energoefektivitātes paaugstināšanas projektu, kas ne tikai padara dabai draudzīgāku ražošanas procesu, jo samazina siltumnīcas gāzu emisiju par 46,13 t, bet vienlaikus rada ekonomisko ieguvumu daudzu miljonu apmērā,» situāciju skaidro SIA KMM Metāls Kvalitātes vadības sistēmu vadītājs Mārtiņš Mazulis. Viņš norāda, ka projekts īstenots sešu mēnešu laikā.

«Vispirms tika veikts ražošanas ēkas un tehnoloģisko procesu energoaudits, lai konstatētu šaurās vietas, tika konstatēts, ka siltums izplūst caur noliktavas vārtiem, tāpēc tika uzstādīti ātrgaitas vārti, kas samazina gaisa apmaiņu ražošanas telpās,» skaidro M. Mazulis. Viņš norāda, ka tika nomainītas arī metāla kausēšanai izmantojamā kausa apsildīšanas iekārtas.

«Tagad tām ir ievērojami augstāks lietderības koeficients nekā līdzšinējām,» stāsta M. Mazulis. Viņš atgādina, ka projekts īstenots, izmantojot Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta līdzfinansējumu 28 132 Ls apmērā. «Uzņēmums ir ieguldījis savu naudu - nedaudz vairāk par 70 100 Ls - un šobrīd gatavo dokumentus, lai saņemtu paredzēto līdzfinasējumu,» uzsver M. Mazulis.

Viņš atgādina, ka, īstenojot šādu projektu, ieguvējs ir arī pats uzņēmums. «Lai gan veiktie kapitālieguldījumi nav mērāmi miljonos, tomēr to atdeve ilgtermiņā ļauj ietaupīt, samazinot energoresursu - šajā gadījumā pamatā dabasgāzes - patēriņu, un vienlaikus ražošanas process kļūs apkārtējai videi un uzņēmuma darbiniekiem daudz draudzīgāks,» norāda M. Mazulis.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Dalies ar šo rakstu