Nesakārtotā taksometru nozare gadā radot desmitiem miljonu zaudējumus

2009. gada 13. marts plkst. 13:05

Nesakārtotā nozare katru gadu valstij rada vairākus desmitus miljonu latu zaudējumus un ir vairāki tūkstoši taksometru vadītāju, kas strādā bez sociālajām garantijām, bailēs no kriminālās un administratīvās atbildības.

Šādu paziņojumu atklātā vēstulē izteikusi taksometru vadītāju intereses pārstāvošā Latvijas Apvienoto Biedru arodbiedrība (LABA). Šobrīd par visiem pārkāpumiem atbildīgi esot tikai taksometru vadītāji, nevis taksometru firmu īpašnieki. Taksometru nozare šobrīd darbojās neievērojot lielāko daļu, nozari regulējošo, normatīvo aktu, likumu un noteikumu, nelegāli nodarbinot darbiniekus un nemaksājot nodokļus, paziņojusi taksometru vadītāju arodbiedrība.
 «Daudzi taksometru pakalpojumu sniedzēji vēlētos ievērot likumu, bet to nevar, jo izveidota nevienlīdzīga konkurence un tiem, kas sāks legāli nodarbināt darbiniekus vai maksāt nodokļus, draud bankrots, jo izdzīvos negodīgākie,» atzīst LABA.

Arodbiedrība uzsver, ka nozares sakārtošana neprasa finansiālus ieguldījumus un tā būtu izdevīga visiem, jo sabiedrība saņemtu kvalitatīvu pakalpojumu, tiktu uzlabots valsts tēls, jo netiktu apkrāpti ārzemju viesi, vairāki tūkstoši taksometru vadītāju varētu strādāt sakārtotā vidē, par savu darbu saņemot prognozējamu atalgojumu, nomaksātus nodokļus un sociālās garantijas, uzņēmēji varētu strādāt rēķinoties ar esošo likumdošanu un plānot uzņēmējdarbību.