Nesokas Bauskas piena īpašumu pārdošana

2011. gada 28. decembris plkst. 10:58
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Jaunajai piena rūpnīcai Jelgavā nosvinēti spāru svētki, paveikti aptuveni 40% celtniecības darbu, taču par kādreiz iecienīto Bauskas pienu liecina vien ieilgušais bankrotējušā uzņēmuma maksātnespējas process, raksta reģionālais medijs Bauskas Dzīve.

Kā viens no iemesliem minēta maksātnespējas administratores Valentīnas Kepentes neefektīvā darbība. Divu gadu laikā administratore nav varējusi pārdot nevienu īpašumu. V. Kepentes darbībā konstatēti vairāki pārkāpumi. Apejot normatīvos aktus, nekustamo mantu viņa mēģinājusi pārdot pa daļām. Īpašumi netika apsekoti, nebija nodrošināta to uzturēšana, tādēļ daļa ēku jau pussagruvušas. Pamatojoties uz Maksātnespējas likuma 22. panta 2. daļas 2. punktu, tiesa šā gada februārī atcēla V. Kepenti no pienākumu pildīšanas.
 
Viņas vietā iecelta Jevgēnija Tokmačova, kas teju pusgadu iepazinās ar lietas sastāvu. Neveiksmīgi beigušās viņas virzītās nekustamo īpašumu izsoles. Mājai Bauskā, Plūdoņa ielā 34, un zemesgabalam ar kopējo platību 600 kvadrātmetri un sākumcenu 9300 latu, kā arī dzīvoklim Stacijas ielā 5 ar kopējo platību 45,9 m2 un 5 500 latu sākumcenu nepieteicās neviens pircējs, līdz ar to plānotās izsoles atzītas par nenotikušām.
 
Administratore plāno īpašumus nodot atkārtotā izsolē nākamajā gadā. Konkrēti datumi vēl tiks precizēti, teikusi. J. Tokmačova.

Patlaban zināms, ka februārī notiks izsole jaunajam ražošanas ceham Stacijas ielā 1. Iepriekšējās adiministratores laikā jaunbūvi ar zemesgabalu 31 800 m2 tika mēģināts pārdot par 550 tūkstošiem latu. Par šādu cenu izsolē to neviens neiegādājās.

Medijs atgādina, ka 2009. gada septembra sākumā Bauskas piena kreditoru sapulce pieņēma lēmumu par uzņēmuma bankrota procedūras sākšanu, minētā gada februāra sākumā Bauskas rajona tiesa Bauskas pienu pasludināja par maksātnespējīgu.

Dalies ar šo rakstu