Nespējot iedzīvoties svešā zemē, atgriežas Latvijā un ķeras pie izgudrojumiem

2012. gada 21. jūnijs plkst. 11:04
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Aizkraukles pagasta iedzīvotājs Agris Kalniņš nupat sācis ražot paša izdomāto rokas baļķu pārvadātāju, vēsta reģionālais medijs Staburags.

Agris Kalniņš pirms kāda laika strādājis Holandē. «Nespēju tur iedzīvoties, un ļoti gribējās atpakaļ uz mājām,» sacījis A. Kalniņš. «Atgriezos Latvijā un sāku domāt par kāda sava projekta realizāciju,» viņš atklājis.

Ideja par baļķu pārvadātāja ražošanu rasta, apkopojot internetā redzēto. «Pagaidām šis ir pirmais modelis, un dažas nianses tam vēl būs jāuzlabo, bet tā ražošana jau ir sākta,» sacījis A. Kalniņš, piebilstot: «Nākamais būs noteikti labāks un ērtāks.»

Visas detaļas, kas nepieciešamas, lai izveidotu šādu pārvadātāju, pasūtītas Aizkraukles pusē.

«Mehānisma konstrukciju izstrādāja diplomēts inženieris, un tā ir gana izturīga, lai pārvietotu, piemēram, 4 — 5 metrus garus un trīsdesmit astoņus centimetrus diametrā resnus baļķus. Jāņem vērā, ka tas nav paredzēts koksnes pārvietošanai pa cirsmu, kur ir ļoti nelīdzena virsma. Tas būs noderīgs cilvēkiem, kuriem baļķi jāpārvieto pa līdzenumu,» skaidrojis A. Kalniņš.

«Mehānisms ir vienkārši izjaucams, un to bez problēmām var pārvadāt arī vieglajā automašīnā. Lai tādu izgatavotu, man nepieciešamas tikai trīs četras dienas,» teicis izgudrotājs.

Tuvākajā laikā A. Kalniņš iecerējis konstruēt lielāku pārvadātāju, kuru varēs piekabināt kvadraciklam. «Tas būs lielāks mehānisms, bet arī ar vienkāršu uzbūvi, un meža īpašnieki ar to bez problēmām varēs izvest baļķus no sausas, nesadangātas cirsmas.»

Mehānismu var labi izmantot arī mājasdarbos, lai pārvietotu malku, kuru paredzēts sazāģēt. «Ne vienmēr malku var pievest pie mājas, un tā jāzāģē tur, kur to var nokraut. Ar šo mehānismu baļķi var pievest pie šķūnīša un tur sazāģēt, līdz ar to ieekonomējot gan laiku, gan darba apjomu,» Staburagam stāstījis A. Kalniņš.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām