New Rosme atgriežas peļņā

2011. gada 04. aprīlis plkst. 18:19
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Pretstatā 2009. gada zaudējumiem vairāk nekā viena miljona latu apmērā veļas ražotājs New Rosme pagājušo gadu pabeidzis ar 375 tūkstošu Ls peļņu pirms nodokļu nomaksas.

Uzņēmuma apgrozījums pērn, salīdzinot ar 2009. gadu, palielinājies par 17,7 %. Ja aizpagājušajā gadā uzņēmuma apgrozījums bija 5,1 miljons latu, tad 2010. gadā – 6 miljoni latu, liecina kompānijas sniegtā informācija.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Edgars Štelmahers skaidro, ka New Rosme pagājušajā gadā palielināja ražošanas efektivitāti, samazinot administratīvās un ražošanas izmaksas. Kompānija nopietni strādājusi ar izejmateriālu piegādātājiem un teju divkāršojusi darbinieku skaitu pārdošanas departamentā. Liela nozīme bijusi arī stabilitātei kompānijas noieta tirgos, tāpat veiksmīga bijusi sadarbības uzsākšana ar vairākiem lieliem vairumtirgotājiem Krievijas reģionos.

New Rosme palielinājusi pārdošanas apjomus Ukrainā, kā arī uzsākuši produkcijas tiešās piegādes Krievijas partneriem no ražotnes Baltkrievijā, kas ļāvušas samazināt produkcijas izmaksas saistībā ar muitas tarifiem.

New Rosme ārpus ES eksportē 75% no saražotās produkcijas, bet kopējais eksporta apjoms, iekļaujot ES valstis, ir 95% no produkcijas. New Rosme vienīgā īpašniece ir holdingkompānija Swegmark Invest AB. Uzņēmumā Latvijā strādā 318 darbinieki, bet New Rosme kontrolētā ražotnē Baltkrievjā – 60.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām