Newsec: optimisms nekustamo īpašumu tirgū pieaug

2011. gada 02. marts plkst. 17:28
Dalies ar šo rakstu

Pēc krasās lejupslīdes nekustamo īpašumu tirgū situācija ir sākusi uzlaboties, taču tirgus attīstību ietekmēs nodokļu politika valstī un konsolidācijas pasākumi

Lai arī bankas apgalvo, ka kreditēšana ir aktivizējusies, joprojām tās stingri izvērtē katru gadījumu. Turklāt ir jārēķinās ar faktu, ka banku uzņēmumi ir arī lielākie atsavināto īpašumu turētāji, uzsver Newsec Latvia rīkotājdirektore Olga Kozina.

Tuvākajā pusgadā nevajadzētu gaidīt būtiskas pārmaiņas ne tirdzniecības, ne biroju, ne industriālo platību segmentā.

Apkopojot informāciju par nekustamā īpašuma tirgu, Newsec speciālisti konstatē, ka Rīgā nebūt nav daudz mūsdienīgu biroju platību. Lai arī pašlaik daudzās biroju ēkās trešā – ceturtā daļa telpu nav aizpildītas, var pienākt brīdis nākotnē, kad telpu sāks trūkt.

Šobrīd lielākais pieprasījums Rīgā ir pēc biroju telpām, kas ir mazākas par 200 m² – tās meklējušas dažādu finanšu, juridisko, transporta un loģistikas kompānijas. Brīvu A klases (augstākā līmeņa) biroju telpu ir ap 5 – 7%, bet B klases biroju telpu sektorā brīvi ir ap 22 – 25%. Vislielākā pieejamība ir C klases sektorā (ap 30%), tas 2011. gadā varētu vēl pieaugt.

Tirdzniecības platību segmentā rosība ir fiksēta iecienītākajās Rīgas iepirkšanās ielās. Mainījies arī nomnieku profils – tagad tie galvenokārt ir lētāku preču pārdevēji, ātrās ēdināšanas uzņēmumi, dažādi second hand preču tirgotāji. Labākajos tirdzniecības centros brīvu elpu faktiski nav, vakances līmenis ir ap 2 – 5%, bet vājākajos objektos tas var sasniegt arī 30%. Vēl skarbāka aina ir citviet Latvijā.

Telpas joprojām meklē preču izplatīšanas un loģistikas kompānijas. Šobrīd pieejamas ir aptuveni 30% noliktavu telpu Rīgas tuvumā, bet tālāk no Rīgas – līdz pat 45%. Eksperti prognozē, ka, uzlabojoties ekonomiskajai situācijai, pieprasījums augs arī pēc noliktavu telpām.
 

Dalies ar šo rakstu