Nezināmas izcelsmes gāzbetona pārsedzes pārdod kā Roclite ražojumus 

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), analizējot tā rīcībā nonākušo informāciju un veicot nepieciešamās uzraudzības darbības, ir konstatējis, ka Latvijas tirgū tiek piedāvātas prasībām neatbilstošas gāzbetona pārsedzes ar zīmola nosaukumu Roclite, informē PTAC.

Žanete Hāka, 08.08.2016

Foto: PTAC

PTAC vērš uzmanību, ka Latvijas tirgū tiek piedāvātas prasībām neatbilstošas gāzbetona pārsedzes, kas tiek reklamētas kā Igaunijas ražotāja VKG Plokk Ltd. pārsedzes Roclite. PTAC skaidro, ka Igaunijas ražotājs pats gāzbetona pārsedzes neražo bet kopā ar saviem gāzbetona blokiem piedāvā iegādāties citu Eiropas ražotāju pārsedzes. Igaunijas ražotājs ir apliecinājis, ka pārsedzes, kas tiek piedāvātas Latvijas tirgū kā pārsedzes ROCLITE, nav viņa produkts, un ir nezināmas izcelsmes.

Tirgus uzraudzības rezultātā ir konstatēts, ka nezināmas izcelsmes pārsedzes piedāvā SIA Radom Pluss, SIA A Versus un SIA Bloku centrs. PTAC vēl turpina aktivitātes, lai identificētu pārējos piegādes ķēdē iesaistītos komersantus un novērstu neatbilstošu pārsedžu piedāvāšanu tirgū. Ir uzsāktas vairākas lietas un konstatēts, ka neatbilstošās pārsedzes tiek piedāvātas pārsvarā pēc pasūtījuma interneta veikalos, sludinājumu portālos, kā arī tirdzniecības vietās.

PTAC aicina patērētājus neiegādāties nezināmas izcelsmes pārsedzes, kas Latvijas tirgū tiek piedāvātas kā pārsedzes Roclite. Tāpat PTAC aicina, iegādājoties būvizstrādājumus, pievērst uzmanību būvizstrādājuma atbilstībai normatīvo aktu un tehnisko projektu prasībām. PTAC uzsver, ka būvizstrādājumiem, tajā skaitā, pārsedzēm, ir tieša ietekme uz būvi, līdz ar to neatbilstošās pārsedzes var būtiski ietekmēt tādas būves pamatprasības kā stiprība un stabilitāte.

PTAC vērš uzmanību, ka gāzbetona pārsedzēm no 2015. gada 8. augusta ir piemērojams Eiropas Savienības saskaņotais standarts LVS EN 12602+A1:2013 Rūpnieciski ražotie stiegrotie būvelementi no autoklāvēta gāzbetona, kas paredz gāzbetona pārsedžu atbilstošu novērtēšanu pirms tās tiek laistas tirgū.

Jaunākais izdevums