Nīderlandes investori jau runā ar 5% - 10% Latvijas Finiera akcionāru

2011. gada 05. decembris plkst. 16:47
Autors: Nozare.lv
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Patlaban Nīderlandes investori BGF.BV, kas rudenī pauda gatavību iegādāties saplākšņa ražotāja AS Latvijas Finieris akcijas, jau veic konkrētas sarunas par akciju pārdošanu ar aptuveni 5% - 10% no kompānijas akcionāriem.

Nīderlandes kompānija patlaban ir iedalījusi Latvijas Finiera akcionārus trīs grupās: tajos, kuri savas akcijas nepārdos, tajos, kuri šādu iespēju apsver, un tajos, ar kuriem jau gandrīz noslēgts darījums, portālam Nozare.lv sacīja BGF.BV pārstāvju Latvijā, sabiedrisko attiecību kompānijas AD-omnia, valdes locekle Ieva Kustova,

«Šai investoru interesei pilnīgi noteikti nav atmests ar roku, taču pagaidām konkrētu līgumu nav,» sacīja I. Kustova.

Vienlaikus viņa piebilda, ka, ņemot vērā pasaules ekonomisko situāciju un tās sagaidāmo ietekmi uz kokapstrādes nozari, BGF.BV nākamgad plāno samazināt piedāvāto akciju cenu. Patlaban pirmajām simts akcijām ar balss tiesībām noteiktā piedāvājuma cena ir 15 tūkstoši latu.

Latvijas Finiera padomes biroja vadītāja Jolanta Medne Nozare.lv pastāstīja, ka Nīderlandes pārstāvji kopš savas publiskās ofertes nav sazinājušās ar uzņēmuma vadību.

Savukārt kompānijas akcionārs un savulaik arī akcionāru apvienības izveidojušais Armands Apfelbaums norādīja, ka kopš augusta sākotnējā piedāvājuma, kad ar viņu sazinājies nīderlandiešu pārstāvis, advokāts Artis Dāvidnieks, nekāda tālāka komunikācija nav notikusi.

A. Apfelbaums akcentē, ka viņam nav informācijas par citiem akcionāriem, kuri būtu pauduši gatavību pārdot savas akcijas. «Savas personīgās akcijas ar 1,5 koeficientu negribu pārdot. Labāk piepērku klāt - akcijas ir krietni vairāk vērtas,» pārliecināts ir Apfelbaums.

Ņemot vērā, ka Latvijas Finieris ir slēgta akciju sabiedrība, potenciālajam akciju pircējam jārunā ar uzņēmuma vadību, lai varētu tās iegūt īpašumā, jo kā aizsardzības mehānisms darbojas pirmpirkuma tiesības, kas, kādam no akcionāriem lemjot par labu akciju pārdošanai, pienāktos pārējiem - tostarp valsts AS Latvijas Valsts meži.

Iepriekš asociācijas Latvijas Koks izpilddirektors Andris Plezers pauda pārliecību, ka aiz Nīderlandes kompānijas BGF.BV, kas izrādījusi interesi iegādāties Latvijas Finiera akcijas, patiesībā slēpjas pērn identiskā nolūkā sakāvi piedzīvojušais Krievijas konkurējošais uzņēmums Sveza.

Pēc raidījuma Nekā personīga veiktās izpētes atklājās, ka investori paslēpušies aiz ofšoru ķēdes. Nīderlandē reģistrētā uzņēmuma BGF B.V. īpašnieki paslēpušies tradicionālās ofšoru valstīs. BGF B.V. īpašnieks reģistrēts Maltā (Opal Bridge Limited), Maltas ofšors pieder divām Britu Virdžīnu salās reģistrētām firmām - Hodra enterprises Limited un Nalhoni investment LTD. Tās dibinātājs ir vēl kāds cits Britu Virdžīnu trasta fonds Trident Trust Company Limited, vēstīja raidījums.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām