Nissan interesējas par Latviju

2007. gada 20. septembris plkst. 12:15
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Latvijas vēstnieks Japānā Pēteris Vaivars un 2.sekretārs Egils Dzelme, pēc vēstniecības iniciatīvas, 19.septembrī tikušies ar Japānas autoražotāja Nissan pārstāvjiem. Koncerna pārstāvji interesējušies par Latvijas iespējām un priekšrocībām.

Latvijas pārstāvji tikušies ar Nissan valdes locekli un viceprezidentu (atbildīgais par projektiem Eiropā un Sanktpēterburgā) Hidetoši Imazu (Hidetoshi Imazu) un viceprezidentu korporatīvajos jautājumos Endiju Palmeru (Andy Palmer).

Saskaņā ar Ārlietu ministrijas sniegto informāciju Nissan pārstāvji informēja, ka, sekojot vairāku citu Japānas autoražotāju piemēram, gatavojas atvērt savu ražotni Sanktpēterburgā, kurai būs nepieciešama piegādes bāze (landing base) un piegādātājkompānijas minētajā reģionā.

Koncerna pārstāvji interesējušies par Latvijas iespējām un priekšrocībām šādas bāzes izvēršanai, uzdodot jautājumus par transporta un loģistikas situāciju reģionā, brīvajām tirdzniecības un ekonomiskajām zonām Latvijā, Latvijas nodokļu politiku attiecībā pret ārvalstu uzņēmumiem, par nozares speciālistiem, kā arī par iespējām saņemt nodokļu un tarifu atlaides.

Tikšanās laikā vēstnieks iepazīstinājis Nissan pārstāvjus ar informāciju par Latvijas biznesa vidi un priekšrocībām investīciju jomā, kā arī pastāstījis par Latvijas makroekonomiku, autonozari un transporta infrastruktūru: dzelzceļu un ostām un banku sistēmu.

Nobeigumā Nissan pārstāvji atzīmējuši, ka sākotnējā informācija par Latvijas piedāvātajām iespējām uzņēmējiem ir interesanta un tiks rūpīgi analizēta.

Nissan pārstāvji izrādījuši ļoti lielu interesi par Latvijas potenciālu sadarbībai ar Krieviju, uzsverot krievu valodas un mentalitātes pārzināšanu, kā arī ar Krieviju savietojamu transporta infrastruktūru kā vienus no galvenajiem pamatnosacījumiem koncerna un tā satelītkompāniju bāzes izveidošanai reģionā.

Dalies ar šo rakstu