No buma līdz mērenam pieprasījumam

2018. gada 15. februāris plkst. 10:04
Sadaļa: Auto
Dalies ar šo rakstu

Latvijā sarūk ar gāzi darbināmo auto skaits, tomēr tirgotāji šo degvielas veida pieejamību negrasās samazināt, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

«Pēdējos trīs gados pieprasījums kopējā auto gāzes tirgū samazinās. 2015. gadā auto gāzes apjoms mazumtirdzniecībā bija faktiski nemainīgs (+0,5%), bet 2016. gadā pieprasījums saruka, un 2017. gadā tas jau ir samazinājies par 6,2%. Visā tirgū gāzes uzpildes apjoms no kopējā mazumtirdzniecības apjoma ir samazinājies no aptuveni 10% 2015. gadā līdz aptuveni 8% 2017. gadā,» stāsta SIA Circle K Latvia degvielas kategorijas vadītājs Gatis Titovs.

Pēc G. Titova domām, auto gāzes pieprasījuma sarukuma iemesls varētu būt uzņēmumu autoparku pāriešana no auto gāzes uz dīzeļdegvielas dzinēju automašīnām. CSDD dati liecina, ka Latvijā vidējais automašīnu vecums, kuras aprīkotas ar gāzi, ir 17 gadi, un tās, visticamāk, sāk nolietoties. Savukārt no jauna Latvijā reģistrētās automašīnas, tostarp lietotās, lielākoties ir aprīkotas ar dīzeļdegvielas dzinēju. Auto gāze ir pieejama aptuveni pusē no visām Circle K stacijām jeb 43 pilna servisa stacijās. Par spīti tam, ka nozarē notiek pretējais, Circle K pēdējos gados ir palielinājis staciju skaitu, kur pieejama auto gāze. Kopš pagājušā gada šis degvielas veids ir pieejams arī līdzšinējā stacijā Rēzeknē un no jauna uzbūvētajā stacijā Tīnūžos.

Savukārt Virši-A auto gāzes uzpildi nodrošina 18 degvielas uzpildes stacijās. «Pēdējos gados auto gāzes uzpildes punktu skaits Virši-A tīklā ir palielinājies, jo vēlamies klientiem nodrošināt visus degvielas veidus. Par spīti tam, ka auto gāzes patēriņš Latvijā samazinās, pērn vairākās stacijās esam ierīkojuši gāzes uzpildes moduļus, kas kopumā palielināja gāzes tirdzniecības apjomu par 46%. Šādā veidā varam piesaistīt arī konkurentu klientus,» spriež AS Virši-A pārdošanas daļas vadītājs Arnis Andrianovs.

Visu rakstu No buma līdz mērenam pieprasījumam lasiet 15. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi