Auto

No janvāra OCTA atlīdzību par automašīnas remontu skaidrā naudā izmaksās 70 procentu apmērā

Lelde Petrāne, 23.11.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Saeima trešdien, 23.novembrī, ārkārtas sēdē galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā, kas paredz mainīt kārtību apdrošināšanas atlīdzības izmaksai par automašīnas remontu.

Plānots, ka no nākamā gada 1.janvāra obligāto civiltiesisko transportlīdzekļa apdrošināšanas (OCTA) atlīdzību par automašīnas remontu, ja apdrošinātais to vēlēsies saņemt skaidrā naudā, izmaksās 70 procentu apmērā no apdrošinātāja aprēķinātās summas līdzšinējo 100 procentu vietā.

Likumprojekta autori skaidro - tas nepieciešams, lai samazinātu tīšu un apzinātu komersanta izvairīšanos no nodokļu nomaksas, veicot bojātās automašīnas remontu. Kopējo apdrošināšanas atlīdzības summu veido darbaspēka un transportlīdzekļa remontam nepieciešamo rezerves daļu un materiālu izmaksas. Pēc Auto asociācijas datiem, 2014.gadā vidējais krāsošanas un mehāniķu darba īpatsvars veidoja 30 procentus no tāmes kopsummas, teikts likumprojekta anotācijā.

Tāpat kā līdz šim simts procentu apmērā apdrošināšanas atlīdzību izmaksās bezskaidras naudas veidā.

Vienlaikus likuma grozījumi paredz aizliegumu Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojam sniegt apdrošināšanas pakalpojumus un nodarboties ar apdrošināšanas starpniecību.