No jauna veidos Demogrāfisko lietu padomi

2011. gada 23. marts plkst. 10:47
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Plānots, ka turpmāk demogrāfijas jautājumi tiks risināti tiešā Ministru prezidenta padotībā, tā radot iespēju risināt problēmas visās iesaistītajās nozarēs, nevis tikai vienas noteiktas ministrijas pārraudzītajās jomās.

Labklājības ministrija izstrādājusi Demogrāfisko lietu padomes nolikumu, kas jau ir izsludināts valsts sekretāru sanāksmē. Padome izvērtēs un koordinēs valsts demogrāfiskās politikas īstenošanu, kā arī informēs plašsaziņas līdzekļus par demogrāfiskās politikas jautājumiem.

Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Līvija Liepiņa norāda: «Demogrāfijas lietu padome nav jauns veidojums. Tā savulaik darbojās bērnu un ģimenes lietu ministra, pēc tam – labklājības ministra pakļautībā. Tomēr jāsaprot, ka demogrāfija nav tikai bērnu dzimšanas vai pabalstu jautājums, tādēļ demogrāfija neattiecas tikai uz Labklājības ministriju.»

Padomei izvirzīti vairāki uzdevumi: izskatīt un izvērtēt priekšlikumus un viedokļus par valsts demogrāfisko politiku, sniegt starptautiskajām organizācijām atzinumus par valdības ziņojumu projektiem, kas saistīti ar valsts demogrāfiskās politikas jautājumiem, kā arī ne retāk kā reizi ceturksnī sniegt informāciju plašsaziņas līdzekļiem par valsts demogrāfiskās politikas jautājumiem.

Iecerēts, ka Demogrāfijas lietu padomes priekšsēdētājs būs Ministru prezidents.

Kā skaidro L. Liepiņa, lielāko daļu Demogrāfijas padomes sastāva veido līdzšinējās padomes locekļi. No jauna tajā ietverti Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības pārstāvji, kā arī pārstāvji no Nākotnes fonda, kas pēdējā laikā sevi pieteicis kā pragmatisks un nopietns sadarbības partneris.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām