No kartona, plastmasas pudelēm un vecām riepām rada deviņus dolārus vērtu velosipēdu

2013. gada 26. jūnijs plkst. 15:35
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Izraēlietis Izars Gafni nolēmis no jauna izgudrot velosipēdu – iztērējot tikai deviņus ASV dolārus, viņš radījis videi draudzīgu un izturīgu divriteni. Lai izgudrojums varētu nonākt pie plašāka cilvēku skaita, interneta vietnē Indiegogo uzsākta ziedojumu vākšanas kampaņa.

Velosipēds, kuram vēl nav izdomāts nosaukums, tapis izmantojot pārstrādātu kartonu, plastmasas pudeles un vecas riepas. Braucamrīks ir pietiekami izturīgs, lai noturētu par sevi divdesmit reizes smagāku braucēju. Lai gan prototipa izveidošana izmaksājusi nelielu naudas summu, sērijveida ražošanai esot nepieciešami divi miljoni ASV dolāru, kurus iecerēts savākt ar ziedojumu palīdzību.

Izraēlietis iecerējis, ka velosipēdu varētu izmantot nabadzīgo pasaules valstu iedzīvotāji. Braucamrīku, piemēram, Āfrikā varētu ne tikai pārdot, bet arī ražot uz vietas, tādējādi nodrošinot ar darbu vietējos iedzīvotājus, bet ražotnes veidošanā nav nepieciešami lieli ieguldījumi. Velosipēda radītājs arī uzsver, ka divriteņa ražošanas process ir vienkāršs un tā laikā netiek piesārņota apkārtējā vide. Ziedojot Indiegogo vietnē 290 ASV dolārus iespējams tikt pie pirmajiem velosipēdiem.

Izaram Gafni ideja par šādu velosipēdu radās 2008. gadā, kad viņš strādāja pie granātābolu sulu spiedes izgatavošanas. Patlaban braucamrīks ir saņēmis dažādas dizaina atzinības un žurnāla Popular Sciences labāko 2013. gada izgudrojumu balvu.

Velosipēda radītājs iecerējis arī izmantot savu metodi, lai izgatavotu ratiņkrēslu, kas pārvietoties palīdzētu daudz vairāk cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām