No Latvijas dzelzceļa pērnā gada peļņas tiks maksātas dividendes

Autors: Sanita Igaune
2010. gada 14. aprīlis plkst. 16:48

Latvijas dzelzceļa (LDz) pagājušā gada peļņa tiks izņemta dividendēs, trešdien pastāstīja satiksmes ministrs Kaspars Gerhards.

LDz situācija ir pavisam citādāka nekā airBaltic, uzsvēra K. Gerhards, atbildot uz jautājumu vai LDz tāpat kā airBaltic peļņa varētu palikt uzņēmuma attīstībai.

LDz ir 100% valstij piederošs uzņēmums, kas pēdējos gados ir strādājis ierastā režīmā un uzņēmuma attīstība bijusi stabila, tāpēc ir valdības lēmums par dividenžu izmaksu, paskaidroja ministrs.

«Tai pašā laikā ir runa par airBaltic - kompāniju, kas burtiski tikai nesen ir izgājusi ārā no lielā SAS koncerna, tāpēc pašlaik ir jāpieņem būtiski lēmumi - vai attīstīties tālāk kā reģionālai aviokompānijai vai, izmantojot esošo situāciju aviācijas nozarē, spert būtisku soli uz priekšu,» sacīja K. Gehards.

Vienlaikus ministrs atgādināja, ka LDz rīcībā ir nodoti vairāki simti miljoni eiro no struktūrfondu līdzekļiem gan būvniecības, gan uzlabošanas darbiem, tāpat sākts pētījums par tīkla elektrifikāciju un valdībā pieņemts konceptuāls lēmums par akcīzes nodokļi. «Ir bijuši daudzi un nopietni valdības lēmumi, lai uzņēmumam ietu pretī,» norādīja K. Gerhards.

LDz vēl oficiāli nav paziņojis pērnā gada finanšu rezultātus

Atslēgvārds