No Latvijas purviem Ķīnas dārzos

2017. gada 27. janvāris plkst. 9:12
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Latvijā ražoto kūdru izmanto visā pasaulē

Kūdras substrāta ražotāja SIA Laflora apgrozījums pieaug, taču mainīgā nodokļu vide un nenoteiktība par nozares nākotnes perspektīvām bremzē straujāku attīstību ne tikai vietējiem ražotājiem, bet arī ārvalstu investoriem.

SIA Laflora ir Latvijas-Vācijas uzņēmums, taču Latvijas akcionāriem tajā pieder 51%. «Līdz ar to patlaban no lielajiem nozares uzņēmumiem esam palikuši vienīgie, kurā Latvijas kapitāls ir dominējošais,» stāsta kompānijas valdes priekšsēdētājs Uldis Ameriks. SIA Laflora patlaban apsaimnieko 1962 ha kūdras platības. Aizvadītajā gadā uzņēmums ir ieguvis 399 tūkst. m3 kūdras, un tā apgrozījums sasniedzis 14,3 milj. eiro, kas ir par 4% vairāk nekā iepriekšējā gadā, ierindojot Laflora lielāko kompāniju trijniekā.

Uzņēmums veic pilnu ražošanas ciklu - gan sagatavo, gan apsaimnieko ieguves platības, iegūstot kūdru, pēc tam to apstrādā, ražojot kūdras substrātu. Šobrīd vien ap 10% no kopējiem uzņēmuma pārdošanas apjomiem tiek realizēti Latvijā, pārējais ārvalstīs, eksportējot gan kūdru, gan kūdras substrātus. Lielākais eksporta tirgus ir ES, taču pēdējā laikā pieaugusi arī Ķīnas un Korejas nozīme.

Visu rakstu No Latvijas purviem Ķīnas dārzos lasiet 27. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi