No lidostas Rīga visvairāk lido uz Londonu, bet Dublina vairs nav topā

2009. gada 22. jūlijs plkst. 13:18

Starptautiskā lidosta Rīga būtiski palielinājusi pasažieru skaitu, piesaistot citu valstu pasažierus.

Par to Db.lv informēja VAS Starptautiskā lidosta Rīga preses sekretārs Mārtiņš Langrāts. Šā gada pirmajā pusgadā visvairāk par galamērķi izvēlējās Lielbritānijas galvaspilsētu Londonu. Uz Londonu devās gandrīz 150 tūkst. pasažieru, kas veido 8.4 % no kopējā apjoma. Londona ir iecienītākais galamērķis kopš 2005.gada, kad tā nomainīja iepriekšējo līderi – Dānijas galvaspilsētu Kopenhāgenu. Otrs apmeklētākais galamērķis 2009. gadā ir Zviedrijas galvaspilsēta Stokholma. Turp devās 116 tūkst. pasažieru, jeb 6.5 % no kopējā apjoma. 227 % pieaugums ir trešajam iecienītākajam galamērķim – Lietuvas galvaspilsētai Viļņai. Uz to devušies nedaudz vairāk par 100 tūkst. pasažieriem. 2008. gadā Viļņa ierindojās tikai 17. pozīcijā. Ceturto un piekto vietu ieņem ziemeļvalstu galamērķi – Somijas galvaspilsēta Helsinki un Norvēģijas galvaspilsēta Oslo. Strauji audzis pasažieru skaits arī uz un no Igaunijas galvaspilsētas Tallinas – par 147%. Aizvadītā gada pirmajā pusgadā Tallina bija 21 pozīcijā, savukārt šogad – 9 populārākais galamērķis starptautiskajā lidostā Rīga. Ievērojami pozīciju zaudējis viens no populārākajiem galamērķiem pērn – Īrijas galvaspilsēta Dublina. Aizvadītajā gadā Dublina bija otrs populārākais galamērķis, šogad – sestais ar attiecīgi 69 tūkst. apkalpotiem pasažieriem, kas ir par 31 % mazāk nekā 2008.gadā.

Db.lv jau rakstīja, ka 2009. gada pirmajā pusgadā Lidosta Rīga kāpinājusi apkalpoto pasažieru skaitu par 10%, salīdzinot ar 2008. gada šo pašu periodu.

2009. gada pirmajā pusgadā 62.5 % no kopējā starptautiskās lidostas Rīga apkalpoto pasažieru skaita ir pārvadāti ar lidsabiedrību – airBaltic, 23.1 % ar Ryanair, 2.4 % ar lidsabiedrību KLM, 1.9 % ar SmartLynx, 1.8 % ar Norwegian Air Shuttle un 1.7 % ar Czech Airlines un Lufthansa.

Šobrīd no starptautiskās lidostas Rīga iespējams doties uz 69 tiešajiem galamērķiem. Šā gada pirmajā pusgadā ir atklāti seši jauni galamērķi uz Trumsi (Norvēģija), Palangu un Kauņu (Lietuva), Linšēpingu (Zviedrija), Dušanbi (Tadžikistana) un Forli (Itālija).