No LPP/LC aizgājušie biedri Liepājā varētu dibināt jaunu partiju

2011. gada 13. janvāris plkst. 16:19
Autors: Leta
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Visticamāk, no partijas LPP/LC aizgājušie Liepājas, Grobiņas un citu mazāko Liepājas apkaimes nodaļu biedri nākotnē varētu dibināt jaunu reģionālo partijum, pastāstīja līdzšinējais LPP/LC Liepājas nodaļas vadītājs, uzņēmējs un Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis.

Komentējot savu turpmāko politisko darbību, Vilnītis sacīja, ka pastāv trīs iespējas - pamest politiku, pievienoties kādam jau esošam politiskajam spēkam vai dibināt jaunu reģionālo partiju. «Pēdējo variantu uzskatu par visticamāko,» sacīja Vilnītis.
Viņš kā viens no iespējamajiem reģionālās partijas dibinātājiem esot gatavs rīkot socioloģisko aptauju, lai noskaidrotu, kāds ir iedzīvotāju viedoklis par jauna reģionālā politiskā spēka dibināšanu. Reģionālā partija, ja tāda tiks nodibināta, visticamāk, aptvers ne vien Liepājas pilsētu, bet plašāku teritoriju bijušā Liepājas rajona robežās. Tas būtu loģisks solis, jo liels skaits pilsētā strādājošo dzīvo ārpus Liepājas - Grobiņā, Nīcā, Priekulē un citās apdzīvotās vietās, skaidroja Vilnītis.

«Man šķiet, ka pēdējā laika reģionālo partiju loma tikai pieaug un turpinās pieaugt. Piemēram, reģionālās partijas Vācijā, Bavārijā veido divas trešdaļas no parlamenta,» pastāstīja Vilnītis.

LPP/LC pametušais Vilnītis esot saņēmis arī vairākus piedāvājumus pievienoties citām partijām.
Jau ziņots, ka no LPP/LC nolēmuši izstāties arī aktīvākie Liepājas nodaļas biedri - pašlaik ap 20, bet viņu skaits, iespējams, pieaugs.

Vilnītis skaidroja, ka šim politiskajam spēkam viņš savulaik pievienojies, jo tā kristīgi konservatīvās pamatnostādnes saskanējušas ar viņa dzīves uzskatiem un bijusi vēlēšanās šos uzskatus paust un atbalstīt. Tomēr viņam nešķietot pieņemami, ka partijas uzskati «tika šķaidīti ar liberālākām vērtībām». Lēmums izstāties no partijas esot briedis kopš pagājušā gada sākuma, bet pēdējais piliens, kas licis izšķirties par izstāšanos, bijis LPP/LC paziņojums par sadarbību Rīgas domē ar politisko partiju apvienību Saskaņas centrs, ar kuru tai nav kopējas ideoloģijas, skaidroja Vilnītis.

No partijas LPP/LC nolēmuši izstāties arī Grobiņas nodaļas biedri, aģentūru LETA informēja līdzšinējais LPP/LC Grobiņas nodaļas vadītājs, LPP/LC domes loceklis un Grobiņas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Neimanis.
Grobiņas nodaļā līdz šim bija 16 biedru. Puse no viņiem piedalījušies nodaļas sanāksmē, kur visi astoņi klātesošie biedri paziņojuši par savu lēmumu izstāties no partiju apvienības. LPP/LC pametīs arī trīs deputāti, kas no šī politiskā spēka saraksta ievēlēti Grobiņas novada domē - Jānis Neimanis, Gunta Konopļeva un Laila Urbāne.
Jau ziņots, ka Saeimas deputāta Aināra Šlesera vadīto partiju LPP/LC pēc neveiksmes 10.Saeimas vēlēšanās pamest nolēmuši arī Smiltenes mērs Ainārs Mežulis un Salacgrīvas mērs Dagnis Straubergs, kā arī redzamākie pārstāvji Jelgavā.
Kopumā pašlaik par aiziešanu no LPP/LC izlēmuši četri partijas valdes locekļi, vēsta portāls "Pietiek". Uz šo LPP/LC reģionālo nodaļu pamata, iespējams, tiks veidotas vietējās partijas startam nākamajās pašvaldību vēlēšanās. Tāpat neesot izslēgta viņu tuvināšanās kādai no "Vienotību" veidojošajām partijām vai Zaļo un zemnieku savienībai.

Dalies ar šo rakstu