No LPP/LC nolēmuši izstāties aptuveni 20 liepājnieki, tostarp uzņēmēji

2011. gada 10. janvāris plkst. 12:49
Autors: BNS - Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

No politisko partiju apvienības Latvijas Pirmā partija/Latvijas ceļš (LPP/LC) nolēmuši izstāties aptuveni 20 liepājnieki - LPP/LC aktīvākie biedri, to vidū partijas valdes loceklis Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis. Partiju grasās pamest arī citu nodaļu biedri.

Aģentūrai BNS Vilnītis pastāstīja, ka pagājušonedēļ notika LPP/LC Liepājas nodaļas aktīvāko biedru sanāksme, kurā visi nolēmuši uzrakstīt iesniegumu par izstāšanos no partijas. Partiju nolēmuši pamest uzņēmēji Gunvaldis un Tālivaldis Vēsmiņi, ārste Laila Atiķe, uzņēmuma Elme Messer Metalurgs vadītājs Silvis Fridrihsons, uzņēmuma Liepājas metalurgs personāla daļas vadītājs Atis Deksnis, Latvijas gāzes Liepājas iecirkņa vadītājs Aivars Ķirsis un citi.

Viņš norādīja, ka no LPP/LC plāno izstāties arī vairāki valdes locekļi un citu partijas nodaļu pārstāvji, tostarp atsevišķu novadu vadītāji. Šonedēļ visi LPP/LC biedri, kas nolēmuši izstāties no partijas, plāno nākt klajā ar kopīgu paziņojumu.
No LPP/LC Liepājas nodaļas pirmais lēmumu izstāties no partijas pieņēmis Vilnītis. Viņš atzina, ka tas nav pēkšņs lēmums - viņš par to izšķīries jau pirms 10.Saeimas vēlēšanām.

J. Vilnītis jau pērn intervijā žurnālam Saldo atzina, ka vīlies partijas darbībā. Sākotnēji uzņēmējiem bijušas labas idejas, kā izvest valsti no krīzes. Taču «/../ pienāca klāt politiķi, un daudz kas mainījās. Labās idejas netika atmestas, bet sagrozītas, piemērotas gan. Mēs jautājām, bet mūs mierināja – viss būs labi. Galu galā uzņēmēji aizgāja otrajā plānā».

«Vēlos uzsvērt, ka mans nodoms nav šķelt partiju. Es partijā iestājos, lai demokrātiskā veidā aizstāvētu kristīgās vērtības gan sabiedrībā, gan politikā. Taču redzu, ka pašlaik šī ideoloģija - partijas identitāte - ir zudusi. Mēs paļāvāmies un uzticējāmies līderiem, kuri dominēja, un komandas darbs nebija tik izteikts, kādam tam vajadzētu būt,» klāstīja Vilnītis.
Viņš sacīja, ka partijas vadības stils drīzāk ir autoritārs un tam ir sekas - sliktie rezultāti 10.Saeimas vēlēšanās. Partija ieguvusi ļoti mazu pārstāvniecību parlamentā, līdz ar to LPP/LC mērķus ir grūti izpildīt.

Vilnītis arī neslēpa, ka neatbalsta LPP/LC sadarbību ar Tautas partiju un viņam nav pieņemams partijas pēdējais paziņojums par spēku apvienošanu ar politisko partiju apvienību Saskaņas centrs (SC), veidojot Rīgas domes frakcijas bloku.
Pēc izstāšanās no LPP/LC Vilnītis pagaidām neplāno pievienoties kādam citam politiskajam spēkam un Liepājas domē strādās kā bezpartejisks deputāts. Viņš gan minēja, ka vairākas partijas viņu jau uzrunājušas, aicinot tajās iestāties.

Tuvākajā laikā par izstāšanos no LPP/LC lems arī partijas Grobiņas nodaļas biedri. Grobiņas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Neimanis aģentūrai BNS apstiprināja, ka arī viņš nolēmis izstāties no LPP/LC.

Dalies ar šo rakstu