No OCTA līdzekļiem satiksmes drošībā ieguldīti 13,3 miljoni eiro

2017. gada 10. marts plkst. 12:01
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Kopš 2006.gada satiksmes negadījumu novēršanas un profilakses pasākumos apdrošinātāji ieguldījuši kopumā 13,3 miljonus eiro no OCTA līdzekļiem, informē Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) pārstāvis Gints Lazdiņš.

Šogad dažādos satiksmes drošības projektos plānots ieguldīt 1,25 miljonus eiro. Atbalstāmie projekti tiks paziņoti Ceļu satiksmes drošības padomes (turpmāk - CSDP) sēdē 10.martā, kurā īpaša uzmanība tiks pievērsta arī kritiskajai situācijai uz valsts autoceļiem.

Lielākā daļa no OCTA polišu atskaitījumiem satiksmes drošības uzlabošanai ik gadu tiek novirzīti Iekšlietu ministrijas padotībā esošajām iestādēm. Pārējie līdzekļi tiek piešķirti citiem projektiem, piemēram, informatīvajām kampaņām.

«Situācija uz valsts autoceļiem uztrauc ne vien autovadītājus, bet arī apdrošinātājus. KASKO segmentā aizvien pieaug atlīdzību pieteikumu skaits par bojātajām automašīnām, savukārt brūkošie ceļi nu jau dara bažīgus arī OCTA apdrošinātājus, kuri saskaras ar CSNg, kas notikuši nekvalitatīva ceļu seguma dēļ. Draudīgajai situācijai uz valsts ceļiem nepieciešams ātrs un efektīvs risinājums, lai negadījumos neciestu cilvēku veselības un dzīvības,» skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds