No Ogres komercbankas nepiedzīs 1,64 miljonus latu

2011. gada 17. februāris plkst. 18:04
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

No likvidējamās Ogres komercbankas netiks piedzīs 1,64 milj. Ls, jo Augstākās tiesas Civillietu tiesu palāta nosprieda, ka Panamā reģistrētās sabiedrības Kinden Assets Corporation prasība ir noraidāma.

Kinden Assets Corporation bija iesniegusi prasību pret pašu komercbanku un arī Zigfrīdu Šauhmani, Voldemāru Eihi, Valēriju Rolduginu, Ludmilu Naumovu, Viktoru Lauci un Igoru Ščemeļevu.

Prasībā bija lūgts atzīt par spēkā neesošu 2003.gada 16.oktobra konta atvēršanas līgumu, kā arī piedzīt minēto naudas summu, DB informēja tiesas pārstāve Baiba Kataja. Spriedumu, sākot no 3. marta, 30 dienu laikā varēs pārsūdzēt kasācijas kārtībā Senātā, bet, ņemot vērā lietas apjomu, termiņš varētu tikt pagarināts.2009.gada sākumā arī Rīgas apgabaltiesa Kinden Assets Corporation prasību noraidīja. Lieta tika skatīta slēgtā sēdē.

Jāatgādina, ka 2006.gada decembrī Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ārkārtas sēdē, lai aizsargātu bankas noguldītāju intereses, pieņēma lēmumu anulēt Ogres komercbankai izsniegto licenci kredītiestādes darbībai. Šāds lēmums tika pieņemts, pamatojoties uz to, ka banka ilgstoši nebija spējusi nodrošināt atbilstošu iekšējās kontroles sistēmu un bankā tika konstatēti dokumentu viltošanas gadījumi.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām