No Parex bankas atdalītās bankas zīmols sabiedrībai kļūs zināms tikai līdz ar tās dibināšanu

2010. gada 03. maijs plkst. 14:50
Autors: LETA
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

No AS Parex banka atdalītās jaunās bankas zīmols un nosaukums plašākai sabiedrībai taps zināms tikai līdz ar jaunās bankas dibināšanu, norāda  Parex bankas Mārketinga un komunikāciju direkcijas vadītāja Maija Celmiņa.

Atbildot uz jautājumiem par to, vai un ar kādu speciālistu palīdzību tiek strādāts pie zīmola izveides, viņa izvērstas atbildes nesniedza, vien norādīja, ka "darbs notiek".

Saskaņā ar viņas teikto patlaban norit arī darbs pie restrukturizācijas detalizēta darba plāna izstrādes un ieviešanas, aktīvu novērtēšanas un arī jaunās bankas dibināšanas.

Saskaņā ar informāciju bankas interneta mājaslapā patlaban bankas filiālēs visā Latvijā strādā aptuveni 2000 darbinieku. Celmiņa skaidroja, ka iecerēts, ka tikai 100 darbinieki turpinās darbu esošajā bankā, bet, tā kā visas filiāles nonāks jaunās bankas rīcībā, tad arī attiecīgi lielākā daļa darbinieku tiks pārcelti uz jauno juridisko vienību.

Jau ziņots, ka valdība 23.martā vienojās par AS Parex banka restrukturizācijas modeli, kas paredz labo aktīvu izdalīšanu un jaunas bankas izveidi.

Šo bankas sadalīšanas modeli kā piemērotāko bija ieteikuši pieaicinātie konsultanti - starptautiskā finanšu kompānija Nomura International plc. Restrukturizācijas plāns ir iesniegts saskaņošanai Eiropas Komisijā, kuras atzinums varētu būt gaidāms šā gada 30.jūnijā.

Labajā bankā plānots pārnest aktīvus 1,5 miljardu latu vērtībā, bet Parex bankā atstāt tos aktīvus 785 miljonu latu vērtībā,  par kuriem netiek maksāts laikā, un "neprofila kredīti", kas neatbilst bankas nākotnes stratēģijai vai mazina to vērtību potenciālo investoru acīs, - kopumā 684 miljonu latu vērtībā.

Tikmēr labā banka saņemtu kredītus 767 miljonu latu vērtībā. Starp potenciālajiem Parex bankas labās daļas pircējiem tiek minētas Latvijā jau strādājošās bankas Nordea un DnB Nord banka, Polijas PKO Bank Polski, Krievijas Alfa Bank, Vācijas Raiffeisen Bank un Erste Bank, kā arī finanšu investori.

Patlaban 76,6% "Parex bankas" akciju īpašnieks ir Privatizācijas aģentūra, bet 19,7% - Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām