Ražošana

No slēpēm līdz saliekamajām fermām

Kristīne Stepiņa, 28.02.2018

Raitis Dambergs

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Plastmasas produktu ražotājs SIA Virte Tehnoloģijas 2017. gadā spējis būtiski kāpināt apgrozījumu, tas galvenokārt saistīts ar eksporta palielināšanu, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pašlaik uzņēmums eksportē aptuveni 20% saražotās produkcijas, kā arī savu produkciju realizē Latvijā esošajām ārvalstu kompānijām, kuras tos nogādā savos objektos ārpus mūsu valsts robežām. SIA Virte Tehnoloģijas plastmasas produktu portfelis ir mainīgs, uzņēmums spēj īstenot dažādas ieceres. 2017. gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza 960 tūkstošus eiro.

Galvenās uzņēmuma eksporta valstis ir Vācija, Somija un Lietuva. Produkcija ir ceļojusi arī uz Norvēģiju, ASV u.c. «Pērn būtiski pieauga produkcijas eksporta apjoms uz Lietuvu, jo palielinās to uzņēmumu skaits, kas tur izvieto savas filiāles. Abās kaimiņvalstīs ir izdevīgāki darbaspēka nodokļi, un uzņēmumi, kas vēlas izveidot savas ražotnes, izvēlas valstis, kurās ir izdevīgāka nodokļu politika,» atzīst SIA Virte Tehnoloģijas līdzīpašnieks Raitis Dambergs. Uz Vāciju pārsvarā tiek eksportēti peldbaseini un zivju audzēšanas ekipējums – baseini un aprīkojums zivju audzēšanai. Uz Somiju tiek eksportēts aprīkojums niķelēšanai, bet uz Lietuvu – kanalizācijas sūknētavas, lietus rezervuāri, viss jaunuzbūvētām rūpnīcām nepieciešamais aprīkojums. Latvijā lielākoties tiek realizētas dažādas attīrīšanas iekārtas.

«Mūsu produktu portfelī ir arī dažādi nestandarta risinājumi, sākot no industriālajām slīdvirsmām (slēpēm), līdz pat saliekamajām fermām. Varam no plastmasas izgatavot jebko. Paši izstrādājam tehniskos risinājumus, projektējam, aprēķinām materiāla stiprību. Neveicam nekādus eksperimentus, jo visas nepieciešamās zināšanas Eiropā ir pieejamas. Programmas īrējam, jo tās ir dārgas un Latvijas tirgum tādas pirkt neatmaksājas,» atzīst R. Dambergs.

Izejmateriāls – plastmasas loksnes un caurules – tiek iegādāts Vācijā, Austrijā, Beļģijā u.c. «Tā cena būtiski nemainās. Teorētiski cena plastmasai pasaulē ceļas, taču, jo vairāk pērkam, jo saņemam lielākas atlaides,» informē uzņēmējs.

Visu rakstu No slēpēm līdz saliekamajām fermām lasiet 28. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru