No World Expo 2010 Latvijas paviljona pārdošana iegūti 626 tūkstoši latu

2011. gada 26. janvāris plkst. 12:55
Autors: Ieva Mārtiņa
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Izsolē pārdots World Expo 2010 Latvijas paviljons, kuru par 8 miljoniem juaņu (ap 625,6 tūkstošiem latu) iegādājies uzņēmums no Liaoningas provinces.

Nosolītā cena bijusi aptuveni 8,8 miljoni juaņu, tomēr ņemot vērā, ka izdevumus, kas saistīti ar paviljona nojaukšanu izstādes teritorijā, segs World Expo 2010 izstādes rīkotāji un paviljona būvnieki, pārdošanas procesā cena uz tehnisko izmaksu rēķina samazināta par 9%, skaidroja ekonomikas ministra preses sekretāre Elīna Bīviņa. Jau vēstīts, ka vēja tuneļa sākuma cena izsolē bija noteikta 700 tūkstoši latu.

Šī bija otra paviljona izsole, jo Ekonomikas ministrijas rīkotajā pirmajā izsolē neviens nepieteicās iegādāties tuneli. Otras izsoles rezultātā panākta vienošanās ar paviljona pircēju gan par pirkuma nosacījumiem, gan tā tālāko darbību. Paredzams, ka vēja tunelis Pekinā tiks uzbūvēts jau šogad.

World Expo ir pasaulē nozīmīgākā izstāde, kurā tiek demonstrēti valstu inovatīvi sasniegumi. 2010.gada izstāde no 1.maija līdz 31.oktobrim norisinājās Šanhajā. Latvijas paviljonā tika uzstādīts SIA Aerodium vertikālā vēja tunelis, ko apmeklēja virs 1,5 miljoni izstādes apmeklētāju.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām