Nodokļi

Nodokļu administrācijai dos papildu ieročus

Māris Ķirsons, 10.12.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienests varēs operatīvāk rīkoties PVN krāpšanas shēmu gadījumos

Tāds ir Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdes rezultāts, izskatot grozījumus pievienotās vērtības nodokļa likumā, kuru spēkā stāšanās paredzēta jau no 2016. gada.

Uz piedāvāto risinājumu riskiem, ar ko saskarsies uzņēmēji, norādīja Latvijas nodokļu maksātāju tiesību asociācijas valdes priekšsēdētāja Dana Muceniece. Gan viņa, gan LDDK eksperts Pēteris Leiškalns, gan arī Latvijas Komercbanku asociācijas padomnieks Kazimirs Šļakota aicināja nepārspīlēt ar tādu normu ieviešanu, kas vairāk apgrūtinās godīgos nodokļu maksātājus, nevis krāpniekus. Diskusijas rezultātā no grozījumiem «pazuda» norma, kas liktu nodokļu administrācijai no PVN maksātāju reģistra izslēgt uzņēmumus, kuri vismaz trijos iepriekšējos mēnešos nav veikuši saimniecisko darbību. Par to gan turpināsies diskusijas, tāpat kā par ideju — PVN maksātāja reģistrācijas numura darbības apturēšanu un atjaunošanu. «Par šīm idejām diskutēsim nākamgad, un šie grozījumi Saeimā tiks skatīti trijos lasījumos,» norādīja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis.

Neraugoties uz dažādiem iebildumiem un riskiem, atbildīgā komisija spēja vienoties par Saeimā balsojamu grozījumu redakciju. «Izmaiņas paredz paplašināt VID tiesības tajos gadījumos, kad nodokļu maksātāji rīkosies ļaunprātīgi vai negodprātīgi,» grozījumu mērķi skaidro VID ģenerāldirektores vietniece nodokļu jomā Dace Pelēkā.

Visu rakstu Nodokļu administrācijai dos papildu ieročus lasiet 10. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru