Nokia akcijas cena uzlec par 40%

2013. gada 03. septembris plkst. 12:09
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Pēc Microsoft paziņojuma par Nokia mobilo telefonu biznesa iegādi Nokia akcijas cena pieauga par vairāk nekā 40%.

Tādējādi tas ir straujākais uzņēmuma akcijas cenas vienas dienas kāpums vēsturē, un tā pieauga līdz augstākajam līmenim kopš pērnā gada februāra.

Jāpiebilst, ka pēc paziņojuma par darījumu vairākas bankas mainījušas savu Nokia akcijas rekomendāciju no pārdot uz turēt.

Db.lv jau rakstīja, ka Microsoft iegādāsies Nokia mobilo telefonu biznesu par 3,79 miljardiem eiro, tādējādi pieliekot punktu Nokia trīs desmitgades ilgušajam mobilo telefonu «pārdošanas piedzīvojumam», vēsta Reuters.

Microsoft pavēstījusi, ka grasās iegūt Nokia patentu licenci, kā arī iegādāties Somijas kompānijas karšu pakalpojumu. Nokia patentu iegāde Microsoft izmaksās 1,65 miljardus eiro. Tādējādi kopējais Microsoft un Nokia darījums būs 5,44 miljardu eiro apjomā, un paredzēts, ka tas tiks noslēgts 2014. gada pirmajā ceturksnī.

Par vērienīgajām izmaiņām kompānijā paziņots mazāk nekā divas nedēļas pēc tam, kad Microsoft vadītājs Stīvs Balmers (Steve Balmer) pavēstīja par došanos pensijā.

Šonedēļ no Nokia vadītāja amata atkāpās arī Stīvens Elops (Stephen Elop), kurš atgriezās darbā Microsoft kā uzņēmuma «ierīču» nodaļas viceprezidents. Tikmēr Nokia darbu turpinās un par notiekošo S. Elopam ziņos Nokia «smadzenes» - Džo Hārlovs (Jo Harlow), Timo Toikanens (Timo Toikkanen), Stefans Penebekers (Stefan Pannebecker) un Juha Putkirants (Juha Putkiranta), norādīts Microsoft paziņojumā.

Tāpat mazas izmaiņas gaidāmas arī Windows Phone izstrādātāju komandā. Savukārt nākotnē atlaišanas sagaidāmas finanšu, juridiskajā, pircēju apkalpošanas un citos sektoros, abu kompāniju «integrācijas» rezultātā, oficiālo paziņojumu rezumējis medijs The Register. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām