Nokia mēģinās iekarot tiešsaistes mūzikas tirgu

2013. gada 29. janvāris plkst. 10:49
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Somijas mobilo telefonu ražotāja Nokia Lumia viedtālruņu īpašniekiem drīzumā sāks piedāvāt Nokia Music + tiešsaistes pakalpojumu.

Jaunais pakalpojums papildinās esošo Nokia Music un Mix Radio iespējas. Nokia Music + abonēšana izmaksās 3,99 eiro mēnesī un lietotājiem ļaus saglabāt mūziku, lai klausītos uz savas ierīces arī neizmantojot interneta pieslēgumu. Tāpat Nokia Music + piedāvās labākas kvalitātes saturu un iespējas piekļūt pakalpojumam, izmantojot arī citas ierīces.

Kompānijas Nokia viceprezidents Jirki Rosenbergs (Jyrki Rosenberg), komentējot jauno pakalpojumu, norādīja, ka tas varētu patikt daudziem Lumia viedtālruņu īpašniekiem, kuri vēlas netraucēti klausīties augstas kvalitātes mūziku.

Tuvākais Nokia Music + konkurents ir tiešsaistes mūzikas serviss Pandora, kuras pamatversija ir bez maksas, bet maksājot 3,99 eiro mēnesī, lietotāji var izmantot no reklāmām brīvu versiju. Patlaban Pandora servisu izmanto 67,1 miljons aktīvu klausītāju. Nokia viceprezidents norāda, ka ar jauno pakalpojumu kompānija centīsies uzrunāt tos cilvēkus, kurus esošie piedāvājumi neapmierina. «Kad mēs analizējām tirgu, kļuva skaidrs, ka šāda veida pakalpojumiem ir iespēja augt par 90%,» sacīja J. Rosenbergs.

Aizvadītajā gadā Nokia izdevās pārdot 13,3 miljonus Lumia viedtālruņu, kas nozīmē, ka jaunajam pakalpojumam paveras visai plašas iespējas.

Jau vēstīts, ka aizvadītā gada pēdējo ceturksni Nokia noslēdza ar 439 miljonu eiro lielu pamatdarbības peļņu, kas Somijas kompānijai ir milzīgs lēciens, ņemot vērā 576 miljonus eiro lielos pamatdarbības zaudējumus pērn trešajā ceturksnī.

Dalies ar šo rakstu